„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Brazilijoje protestuose prieš šalies prezidentę dalyvavo 1,5 mln. žmonių

Apie 1,5 mln. protestuotojų sekmadienį išėjo į Brazilijos miestų gatves pareikšti savo nepasitenkinimo kairiųjų pažiūrų prezidente Dilma Rousseff, kurios padėtis tampa vis keblesnė dėl stringančios ekonomikos ir kitokių krizių, tokių kaip didelis korupcijos skandalas valstybinėje naftos milžinėje „Petrobras“.
Eduardo Camposo laidotuvėse Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff
Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugelis ragino surengti apkaltą D.Rousseff, praėjus mažiau negu šešiems mėnesiams po to, kai ji buvo perrinkta nedidele balsų persvara po prezidento rinkimų kampanijos, buvusios viena iš labiausiai įtemptų nuo karinės diktatūros pabaigos 1985 metais.

Didžiausia demonstracija vyko San Paule, kur, kaip nurodė policija, į gatves išėjo milijonas žmonių. Daugelis jų vilkėjo Brazilijos nacionalinės futbolo komandos spalvų – geltonos ir žalios – drabužius. Šis didmiestis yra opozicijos D.Rousseff politikai tvirtovė.

Demonstracijos vyko iš viso 83 miestuose, įskaitant didelius protestus sostinėje Brazilijoje ir Rio de Žaneire.

Pastarųjų demonstracijų dalyvių skaičius buvo maždaug toks pats kaip per neramumus 2013 metų birželį, kai į gatves daugybė žmonių išėjo išlieti pykčio dėl didžiulių išlaidų 2014–ųjų Pasaulio futbolo čempionatui organizuoti, taip pat reikalavo nutraukti korupciją, ir skirti daugiau lėšų susisiekimui, sveikatos apsaugai bei švietimui.

„Mes esame tūkstančių tūkstančiai žmonių, reikalaujančių apkaltos Dilmai Rousseff“, – 26 metų demonstrantas Rubensas Nunesas sakė naujienų agentūrai AFP San Paule, kur didžiulė eitynių kolona tęsėsi apie keturis kilometrus dideliame prospekte „Avenida Paulista“.

Šie protestai buvo gerokai didesni negu D.Rouseff ir „Petrobras“ šalininkų demonstracijos, kurias penktadienį organizavo profsąjungos ir socialiniai judėjimai, susiję su prezidentės valdančiąja Darbininkų partija (PT).

Vien sostinėje Brazilijoje 45–50 tūkst. žmonių sekmadienį žygiavo Kongreso rūmų link, nurodė policija.

Rio de Žaneire žmonės mojavo Brazilijos vėliavomis pajūrio prospekte Kopakobanoje, eidami paskui sunkvežimį su įrengtais garsiakalbiais, iš kurio plyšojo šūkiai prieš D.Rousseff.

„Šalin Dilmą, šalin PT!“ – skandavo minia. Kai kurie protestuotojai ragino kariškius nutraukti jau 12 metų besitęsiantį Darbininkų partijos valdymą.

Dešimtys politikos veikėjų, tarp jų artimų D.Rousseff sąjungininkų ir buvusių „Petrobras“ vadovų, atsidūrė tyrėjų taikiklyje dėl „dėkingumo mokesčių“ ir pinigų plovimo schemų, dėl kurių per dešimtmetį pagal smarkiai pabrangusias sutartis buvo išpumpuota apie 3,8 mlrd. JAV dolerių.

Dėl šių korupcinių schemų iki šiol dar niekas nebuvo nuteistas, bet kai kurie iš tų pažeidimų buvo vykdomi, kai D.Rousseff buvo „Petrobras“ valdybos pirmininkė.

Įtarimai dėl kyšininkavimo yra iškelti 22 deputatams, 13 senatorių ir 2 gubernatoriams. Tačiau tyrimas dėl D.Rousseff veiksmų nėra atliekamas.

Be „Petrobras“ korupcijos skandalo, D.Rousseff taip pat yra patekusi į keblią padėtį dėl didėjančios infliacijos, Brazilijos ekonomijai atsidūrus ant recesijos slenksčio.

Valstybės biudžeto deficitas padidėjo, o per pastaruosius 12 mėnesių realo vertė JAV dolerio atžvilgiu sumažėjo 30 procentų.

D.Rousseff žadėjo imtis griežto taupymo priemonių, kad suvaldytų didėjančią vyriausybės skolą, tačiau kai kurie jos pačios partijos veikėjai kritikavo tokią politiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs