Braziliją į dvi stovyklas padalijusio apkaltos proceso abiejų šalių teisininkai antradienį emocingai išdėstė savo baigiamuosius argumentus, o vėliau paskutines kalbas pasakė senatoriai, dalis kurių garsiai šaukė ir energingai gestikuliavo.
Iš pradžių buvo numatyta balsavimą dėl 68 metų D.Rouseff pašalinimo iš pareigų surengti antradienį, tačiau jį teko nukelti į trečiadienį, nes baigiamieji debatai užsitęsė iki išnaktų.
Brazilijos pirmoji prezidentė moteris kaltinama tuo, kad 2014 metais neteisėtai naudojo valstybės paskolas biudžeto deficitui nuslėpti, siekdama užmaskuoti šalies problemas jai ritantis į didžiausią per kelis dešimtmečius recesiją.
Nepriklausomų analitikų ir apkaltą palaikančių senatorių vertinimais, aukštieji parlamento rūmai turėtų nesunkiai nušalinti D.Rousseff. Kad ji būtų nušalinta, už apkaltą turi balsuoti du trečdaliai senatorių – 54 iš 81.
Prezidentės, kurios įgaliojimai buvo sustabdyti gegužę, šalininkai sako dar neprarandantys vilties išgelbėti nuo apkaltos kairiųjų Darbininkų partijos lyderę.
Tuo tarpu prezidentės, kurios įgaliojimai buvo sustabdyti gegužę, šalininkai sako dar neprarandantys vilties išgelbėti nuo apkaltos kairiųjų Darbininkų partijos lyderę.
„Galimybės, kad apkalta nebus paskelbta ir prezidentė nebus nušalinta, praktiškai lygios nuliui“, – sakė Paranos universiteto politologas Adriano Codato.
Jei D.Rousseff bus pašalinta iš pareigų, buvęs jos administracijos viceprezidentas ir politinis priešas Michelis Temeras bus prisaikdintas valstybės vadovu ir dirbs šiame poste iki 2018-ųjų pabaigos, kai įvyks naujo rinkimai.
75 metų M.Temeras gegužę laikinai perėmė prezidento įgaliojimus, kai Senatas nubalsavo už D.Rousseff suspendavimą, ir iškart paskyrė naują vyriausybę, turinčią sukti šalies vairą į dešinę po 13 metų trukusio kairiųjų valdymo.
Pirmadienį per 14 valandų trukusią sesiją Senate D.Rousseff ryžtingai ragino senatorius ją išteisinti ir tvirtino, kad jos priešai vykdo „valstybės perversmą“.
Prezidentė sakė, kad apkalta jai reikštų „politinį mirties nuosprendį“, nes tokiu atveju jai būtų uždrausta aštuonerius metus dalyvauti politikoje.