Apklausos duomenys, rodo, kad Brexito scenarijus yra netgi populiaresnis Prancūzijoje (45 proc. palaikymas), nei Jungtinėje Karalystėje (44 proc.).
Tuo metu didžioji dauguma Ispanijos (76 proc.), Vokietijos (65 proc,), Italijos (67 proc.) gyventojų norėtų, kad britai liktų ES sudėtyje.
Komunikacijos kompanijos MCI atstovo Philppe'o Fournier manymu, prancūzai yra itin nepatenkinti tuo, kad britai reikalauja ypatingų sąlygų. Jis pastebi, kad dar prieš du metus dauguma prancūzų norėjo britų aktyvesnio dalyvavimo ES.
Kai kurių apžvalgininkų teigimu, negatyvus prancūzų požiūris į tolesnę britų narystę yra nulemtas ir vis labiau skeptiško požiūrio į pačią bendriją.
„Tiems, kurie linksta prie kraštutinės dešinės idėjų, britų pasitraukimas būtų ženklas, kad Europos Sąjunga kinta, o galbūt net galimo Prancūzijos pasitraukimo signalas“, – sakė vienas Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.
„Tuo metu kairieji mano, kad britai labiausiai palaiko jų nemėgstamą laisvos rinkos politiką Briuselyje“, – pridūrė jis, aiškindamas tokius apklausos rezultatus.
Dauguma nuosaikių Prancūzijos politikų viešai išsakė savo nuomonę, palaikydami Jungtinės Karalystės pasilikimą ES. Tuo metu Marine Le Pen Nacionalinis Frontas ir kraštutiniai kairieji norėtų, kad britai trauktųsi.
Beje, Prancūzija yra vienintelė kita ES valstybė, kurioje apklausos rodo gyventojų nusiteikimą rengti referendumą dėl išstojimo iš ES. 53 proc. prancūzų palaikytų tokio referendumo idėją.
Paradoksalu, bet Italijoje 49 proc. gyventojų norėtų atsisakyti euro ir grįžti prie liros. 42 proc. vokiečių norėtų grįžti prie markės. Tuo metu Prancūzijoje tik 31 proc. palaikytų grįžimą prie franko valiutos.