Kalbėdamas apie D.Trumpo pergalę, A.Banksas teigė, kad „amerikiečiai pasirinko savo Nigelą Farage'ą“, turėdamas galvoje buvusį UKIP lyderį ir vieną aršiausių „Brexit“ rėmėjų.
Jo manymu, britams reiktų pasimokyti iš šios sėkmės. Socialiniame tinkle jis užsiminė, kad jau kitų metų sausio mėnesį startuos naujas politinis judėjimas, kuris remsis respublikono sėkmės pavyzdžiu.
Spėjama, kad geras jo bičiulis, buvęs britų kraštutinių dešiniųjų lyderis, Europos Parlamento narys N.Farage'as gali tapti šio naujojo judėjimo vedliu.
Kol kas jis laikinai užima UKIP lyderio pareigas, kol neįvyko nauji pirmininko rinkimai, tačiau galiausiai turėtų trauktis. N.Farage'as jau užsiminė, kad po D.Trumpo pergalės ir Europos laukia politinė revoliucija.
„Mes jau matėme „Brexit“. Dabar matome tai (aut. – D.Trumpo pergalę JAV prezidento rinkimuose) ir nenustebkite, jei šią revoliuciją matysite besitęsiančią kitais metais Europoje“, – žadėjo jis.
„Vyrauja bendras jausmas, kad būtinos didelės permainos ir tikra demokratinė atsakomybė“, – aiškino N.Farage'as.
Tuo metu A.Banksas jau užsiminė, kad amerikiečių balsavimas prieš Vašingtono politinį elitą gali įkvėpti britus sukilti prieš Vestminsterį.
UKIP rinks naują lyderį
Vos 18 dienų vadovavusi UKIP vadovavusi ir N.Farage'ą pakeitusi Diane James neseniai paliko lyderės postą.
Savo kandidatūras į lyderio postą patvirtino Suzanne Evans ir Paulas Nuttallas.
S.Evans, kuri nesutaria su ilgamečiu partijos lyderiu Nigelu Farage‘u, sakė, kad UKIP privalo atsikratyti savo „nuodingo įvaizdžio“ ir pasislinkti iš dešinės į „sveiko proto centrą“.
Buvęs N.Farage‘o pavaduotojas P.Nuttallas sakė, kad jis būtų vienintelis kandidatas, galintis išsaugoti partiją, kuri „žiūri nuo politinės uolos krašto“.
UKIP buvo Britanijos birželio 23-osios referendumo dėl narystės ES iniciatorė. Šis referendumas, pasibaigęs sprendimu palikti Bendriją, buvo tikras politinis triumfas partijai, tačiau pasiekus šį savo ilgalaikį tikslą UKIP ėmė skaldyti vidiniai nesutarimai.