Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Brexit“ stovyklą įsiutino sprendimas pratęsti referendumo dalyvių registraciją

Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos („Brexit“) šalininkai ketvirtadienį apkaltino vyriausybę nesąžiningai pakreipti referendumą dėl narystės Bendrijoje savo naudai ir pagrasino imtis teisinių veiksmų.
Siekiama pratęsti rinkėjų registraciją į birželio 23-osios referendumą
Siekiama pratęsti rinkėjų registraciją į birželio 23-osios referendumą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendruomenių rūmai ketvirtadienį skubos tvarka priėmė nutarimą, kad būtų pratęsta rinkėjų registracija į referendumą dėl Jungtinės Karalystės narystės ES ateities.

Šis žingsnis sukėlė pasitraukimo šalininkų įtūžį, nes prieš sukankant galutiniam registracijos terminui daugiausiais užsirašydavo proeuropietiškų pažiūrų jaunų balsuotojų.

Pasitraukimo šalininkų kampanijos „Leave.EU“ bendrapirmininkis Arronas Banksas pareiškė, kad vyriausybė imasi „aiškaus mėginimo suklastoti referendumą arba – mažų mažiausiai – sukurti nesąžiningą pranašumą“.

„Tai desperatiškas viršūnių mėginimas užregistruoti kiek įmanoma daugiau pasilikimo šalininkų, – pridūrė jis. – Taigi svarstome visas prieinamas teisines priemones su savo teisininkų komanda.“

Pasipiktinimas pirmiausiai kilo dėl vyriausybės sukurtos internetinės rinkėjų registracijos sistemos gedimo prieš sukankant galutiniam terminui trečiadienio vidurnaktį.

Dėl to įsiplieskė įnirtingi debatai, jog tas incidentas gali pakreipti referendumo rezultatus, nes apklausos rodo, kad tiek pasitraukimo, tiek pasilikimo šalininkų yra apylygiai.

Dabar registracija pratęsta iki penktadienio vidurnakčio.

Proeuropietiškų pažiūrų švietimo ministras Nicky Morganas pareiškė, kad „Brexit“ šalininkų kampanija „virsta sąmokslo teorijų šalininkų šutve“.

Tarp antradienį sėkmingai užsiregistravusių 525 tūkst. žmonių apie 132 tūkst. buvo jaunesni negu 25 metų, o rinkėjų, patenkančių į 65–74 metų grupę, buvo tik apie 13 000.

Pasilikimo šalininkų kampanija sulaukė dar vieno svarbaus postūmio, kai konservatorių deputatė Sarah Wollaston paskelbė pereinanti į „Brexit“ priešininkų pusę. Įstatymų leidėja trečiadienio vakarą sakė nacionaliniam transliuotojui BBC, kad jai „nepatogu“, kad pasitraukimo šalininkai smarkiai išpučia šalies narystės Bendrijoje kainą.

Buvęs konservatorių premjeras Johnas Majoras ir jo buvęs politinis varžovas Tony Blairas vėliau ketvirtadienį taip pat atidėjo partinius nesutarimus, dalyvaudami proeuropietiškame mitinge Šiaurės Airijoje.

Lažybų organizatoriai prognozuoja, kad kampanija „Pasilikti“ turi aiškiai didesnes galimybes laimėti.

Jie perspėjo, kad „Brexit“ gali „sukelti pavojų“ Jungtinės Karalystės vienybei, vesti prie naujo referendumo dėl Škotijos atsiskyrimo ir sužlugdyti sunkiai iškovotas paliaubas Šiaurės Airijoje.

Tuo tarpu buvęs Londono meras Borisas Johnsonas, vienas iš iškiliausių pasitraukimo stovyklos veidų, ketvirtadienio vakarą susirems su Škotijos pirmąja ministre Nicola Sturgeon per pirmuosius šios kampanijos televizijos debatus.

Kaip rodo tinklalapio „WhatUKThinks“ skelbiamas šešių naujausių visuomenės apklausų vidurkis, Jungtinės Karalystės pasilikimą Europos Sąjungoje palaiko 51 proc., o pasitraukimą – 49 proc. apsisprendusių respondentų.

Tuo tarpu lažybų organizatoriai prognozuoja, kad kampanija „Pasilikti“ turi aiškiai didesnes galimybes laimėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos