Pasak pranešimo, išbandytas ginklas į taikinį nukreipia intensyvų infraraudonųjų spindulių energijos pluoštą. Nukreipimo į taikinį tikslumą užtikrina pažangūs jutikliai ir sekimo sistemos.
Svarbus pranašumas, palyginti su tradiciniais ginklais, yra tas, kad šovinių skaičius neribojamas. Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pabrėžė, kad dėl to lazeriniai ginklai yra kur kas ekonomiškesnė alternatyva esamiems ginklams.
Šių bandymų metu lazeris buvo sumontuotas ant daugiafunkcinio šarvuočio „Wolfhound“, kurį naudoja Didžiosios Britanijos ir Ukrainos kariuomenės. Pažymima, kad bandymai vyko Radnoro poligone centriniame Velse.
„Sėkmingas energetinio lazerinio ginklo bandymas yra svarbus žingsnis ateities galimybių link. Ši technologija gali tapti patikima ir ekonomiška priemone įveikti įvairias dabartines ir būsimas grėsmes, padidinti mūsų ginkluotųjų pajėgų veiksmingumą“, – teigė lazerio kūrime dalyvaujančios „Hersa Dstl" komandos vadovas Mattas Corkas.
Gynybos bendrovės visame pasaulyje spartina planus kurti nebrangius, didelės energijos lazerinius ginklus, skirtus kovoti su nauja galinga grėsme – dronais. Kai kurie garsiausi pasaulio gynybos rangovai šiuo metu daug investuoja į pažangias technologijas, kurios ilgą laiką buvo laikomos moksline fantastika.
Lazeriai sėkmingai naikina taikinius laboratorijose ir bandymų poligonuose jau nuo 1970-ųjų. Tačiau dar niekam nepavyko to padaryti tikroje kovoje.