„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Britanija tęs nužudyto bulgarų disidento bylos tyrimą

Didžioji Britanija toliau tirs 30 metų senumo istoriją, kai skėčio dūriu buvo nužudytas bulgarų disidentas Georgijus Markovas, nors Sofija formaliai nutraukė visame pasaulyje pagarsėjusios žmogžudystės bylą, sekmadienį pranešė Skotland Jardas.
Bulgarijoje žymiosios bylos tyrimas šią savaitę buvo nutrauktas, nes suėjo 30 metų senaties terminas.
Bulgarijoje žymiosios bylos tyrimas šią savaitę buvo nutrauktas, nes suėjo 30 metų senaties terminas. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Bulgarijoje žymiosios bylos tyrimas šią savaitę buvo nutrauktas, nes suėjo 30 metų senaties terminas. Vienas britų parlamentaras paprašė padaryti išimtį ir nepadėti į stalčių bylos, kurioje susipynė šaltojo karo laikų machinacijos ir Jameso Bondo  stiliaus žudymo įrankiai.

Bulgarijos slaptosios tarnybos „vienašališkai nutarė neparemti tyrimo siekiant išaiškinti šį siaubingą nusikaltimą“, – sakė Konservatorių partijos atstovas, parlamento narys Julianas Vienas britų parlamentaras paprašė padaryti išimtį ir nepadėti į stalčių bylos, kurioje susipynė šaltojo karo laikų machinacijos ir Jameso Bondo stiliaus žudymo įrankiai.Lewisas .

„Būtų visiškai pasibaisėtinas elgesys, jeigu Bulgarijos vyriausybė leistų nutraukti tyrimą, o likusius įkalčius sunaikintų ar grąžintų šalies slaptosioms tarnyboms“, – sakė jis.

Garsioji byla

Ilgai buvo manoma, jog Bulgarijos slaptoji policija yra nusikaltimo vykdytoja. 1978 metų rugsėjo 7 dieną G.Markovui, vienoje Londono stotelėje laukiančiam autobuso, kažkas į koją įdūrė skėčiu.

Po keleto dienų jam išsivystė sunki karštinė ir jis mirė ligoninėje. Atliekant skrodimą jo blauzdoje buvo aptiktas įstrigęs mažytis metalo rutuliukas su ricinu – labai stipriu nuodu.

Šių metų gegužę Didžiosios Britanijos policijos tyrėjų grupė darbo tikslais buvo nuvykusi į Bulgariją, ir, kaip sakė Skotland Jardo atstovė, tyrimas bus tęsiamas nepaisant senaties.

Šį mėnesį Bulgarijos dienraštis „Dnevnik“, remdamasis slaptomis bylomis, sudarytomis pokomunistinės Bulgarijos policijos, paskelbė, jog pagrindinis įtariamasis šioje byloje yra Francesco Gullino, italų kilmės Danijos pilietis.

Komunistinės Bulgarijos slaptosios policijos „Daržavna Sigurnost“ darbuotojas F.Gullino, dar turėjęs agento Pikadilio slapyvardį, 1978 metais buvo pasiųstas į Londoną sekti žinomo disidento G.Markovo, dirbusio žurnalistu.

Laikraštis mano, kad nužudymo data buvo pasirinkta neatsitiktinai – tą dieną Bulgarijos komunistų lyderiui Todorui Živkovui sukako 67 metai.

1990 metais F.Gullino buvo apklaustas Danijoje bylą tyrusios Bulgarijos policijos prašymu, tačiau jokie kaltinimai jam taip ir nebuvo pateikti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs