Nepriklausoma parlamento standartų administracija (IPSA) tokius pakeitimus išdėstė pakoreguotose parlamentarų išlaidų taisyklėse, tačiau jie nepaveikia jau esamų darbuotojų, giminystės ar verslo ryšiais susijusių su parlamentarais.
Bet kokio darbuotojo, užmezgusio santykius su parlamentaru, kuriam dirba, kontraktas po dvejų metų laikotarpio bus nutrauktas.
Maždaug 150 iš 650 britų parlamento narių – beveik ketvirtadalis – samdo šeimos narius.
Taisyklės įsigalios po po kitų visuotinių rinkimų, turinčių įvykti 2020 metais.
„Manome, jog susijusių šalių įdarbinimas nebeatitinka šiuolaikinės įdarbinimo praktikos, reikalaujančios teisingo ir atviro samdymo, kad būtų skatinama įvairovė darbo vietose“, – sakė IPSA vadovė Ruth Evans.
Maždaug 150 iš 650 britų parlamento narių – beveik ketvirtadalis – samdo šeimos narius.
Šiuo metu parlamentarams yra leidžiama nusisamdyti tik vieną šeimos narį. Tokia taisyklė buvo įvesta 2010 metais, po skandalo dėl parlamentarų išlaidų.
Tuo tarpu Prancūzijoje vyksta tyrimas dėl įtarimų, kad kandidatas į prezidentus Francois Fillonas, kuris vienu metu buvo laikomas rinkimų kovos favoritu, nederamai naudojo valstybės pinigus, kuriuos parlamentarai gauna padėjėjams nusisamdyti.
Turėjai aiškinasi, kodėl jis iš tų pinigų savo žmonai Penelope per kelerius metus kaip padėjėjai sumokėjo šimtus tūkstančių eurų.
Prancūzijos parlamentarams leidžiama nusisamdyti šeimos narius, bet F.Fillonui kol kas nepavyko įtikinti tyrėjų, kad Penelope tikrai atidirbo už tą atlyginimą, kuris 2007 metais buvo daugiau kaip 10 tūkst. eurų per mėnesį.
Taip pat tiriami F.Fillono dviem vaikams 2005-2007 metais mokėti Senato padėjėjų atlyginimai.