Britanijos parlamentas atsisakė surengti naują balsavimą dėl „Brexit“ alternatyvų

Jungtinės Karalystės parlamento narių balsai trečiadienį pasiskirstė po lygiai balsuojant, ar pirmadienį turi būti surengtas naujas balsavimas dėl alternatyvių „Brexit“ scenarijų, todėl šis pasiūlymas buvo atmestas, pranešė televizija „Sky News“.
Johnas Bercow
Johnas Bercow / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pranešime sakoma, kad 310 Bendruomenių Rūmų deputatų balsavo, kad pirmadienį būtų surengtas naujas „indikacinių balsavimų“ dėl alternatyvių planų ratas, ir lygiai tiek pat pasisakė prieš šį pasiūlymą. „Sky News“ pažymėjo, kad toks lygus balsų pasiskirstymas yra pirmasis per daugiau kaip 25 metus.

Tuomet, pagal parlamento tradiciją, Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow irgi atidavė savo balsą. Jis pasisakė prieš indikacinius balsavimus, todėl pasiūlymas buvo atmestas.

„Remiantis precedentu ir principu, kad svarbių sprendimų negalima kitaip, tik (parlamentarų) balsų dauguma, balsuoju „prieš“, – pareiškė jis.

Pirmadienį Bendruomenių Rūmai antrąkart atmetė visas keturis scenarijus, galinčius tapti alternatyva premjerės Theresos May siūlomai su Briuseliu suderintai sutarčiai dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos. Pačia „Brexit“ sutartį parlamentarai atmetė jau tris kartus.

Antradienį Th.May pareiškė, kad prašys ES dar kartą neilgam atidėti išstojimo terminą, tačiau jis privalo būti „kiek galima trumpesnis“, kad Britanijai nereikėtų dalyvauti gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Anksčiau planuota, kad JK išstos iš ES kovo 29 dieną, bet britų parlamentui atmetus „Brexit“ susitarimą Bendrija sutiko atidėti išstojimo terminą iki balandžio 12 dienos. Pagal šiuo metu galiojantį planą Britanija turėtų balandžio 12-ąją išstoti be jokios sutarties, jeigu iki tol nepasiūlys kokios nors konkrečios „Brexit“ procedūros.

JK centrinis bankas: „Brexit“ be sutarties rizika „neraminančiai didelė“

Anglijos banko valdytojas Markas Carney trečiadienį sakė, kad „Brexit“ be sutarties rizika yra „neraminančiai didelė“, o užuominas, kad tokį rezultatą galima valdyti, pavadino „absoliučia nesąmone“.

„Dar rugpjūčio mėnesį ji atrodė nepatogiai didelė. Deja, galvoju, kad tai pasitvirtino. Šiuo metu ji neraminančiai didelė“, – televizijai „Sky News“ sakė M.Carney.

Jis pažymėjo, kad Didžiosios Britanijos parlamentas ir vyriausybė nepritaria išstojimui iš Europos Sąjungos balandžio 12 dieną be „skyrybų“ susitarimo, bet pakartojo, kad tai vis dar yra numatytoji galimybė.

„Tad (išstojimas) be sutarties įvyktų atsitiktinai, tai įvyktų staigiai, nebūtų pereigos – tai atsitiktinis netvarkingas „Brexit“, – sakė jis.

Pasak M.Carney, kompanijoms reikia laiko prisitaikyti. Jis fikcija pavadino griežto „Brexit“ šalininkų teiginius, kad Britanija galėtų išstoti iš ES be sutarties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų