Bendruomenių rūmuose Ph.Hammondo buvo paprašyta pateikti naujienas apie du atvejus Saudo Arabijoje, kurie sulaukė milžiniško pasaulio susidomėjimo – ir pasipiktinimo. 74-erių Didžiosios Britanijos pilietybę turintis K.Andree Saudo Arabijoje buvo nuteistas gauti 350 kirčių už tai, kad turėjo naminio vyno butelių.
A.M.al Nimras buvo nuteistas mirties bausmei už tai, kad būdamas 16-17 metų amžiaus dalyvavo protestuose prieš valdžią. Dėl jo paleidimo kampanijas yra pradėję žmogaus teisių gynėjai, įskaitant ir „Amnesty International“ organizaciją. Jų teigimu, jaunuolis buvo kankinamas ir verčiamas pasirašyti prisipažinimą, neatitinkantį realybės. A.M.al Nimrui skirta mirties bausmė nukryžiuojant.
„Nemanau, kad ponas Andree sulauks kirčių, kurie jam skirti kaip bausmė, taip pat nemanau, kad ponui al Nimrui bus įvykdyta mirties bausmė“, – antradienį sakė Ph.Hammondas.
Ph.Hammondo teigimu, tai yra britų diplomatijos pergalė. „Kaip esu daug kartų sakęs anksčiau, kai būdavau prašomas pakomentuoti šiuos teisinius reikalus Saudo Arabijoje, mūsų nuomonė yra ta, kad daugiausiai pasiekiame kalbėdami su Saudo Arabijos atstovais privačiai ir reguliariai“, – sakė jis.
Praėjusią savaitę A.M.al Nimro šeima išsakė nuogąstavimus, kad jam netrukus gali būti įvykdyta mirties bausmė – jis jau yra perkeltas į vienutę, o visi susitikimai ir pokalbiai telefonu su juo buvo atšaukti.
74-erių K.Andree gyveno ir dirbo Saudo Arabijoje daugiau nei 25 metus. Po to, kai policija jo automobilyje rado naminio vyno butelių, jis daugiau nei metus jau laikomas kalėjime. Jam taip pat skirta fizinė bausmė – 350 kirčių. Vyro šeimos teigimu, K.Andree dėl sveikatos jų tikrai neištvers.
Dėl šio atvejo tūkstančiai britų pasirašė peticijas, ir Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas paskelbė asmeniškai parašęs laišką karaliui Salmanui prašydamas malonės britui.