Nauja grupė, „Konservatoriai už Britaniją“ (CfB), pažadėjo iš pradžių remti D.Camerono bandymą iš naujo derėtis dėl Britanijos narystės 28 valstybių bloke sąlygų.
Tačiau ši grupė taip pat yra pasirengusi vadovauti kampanijai už išstojimą, jeigu ministrui pirmininkui nepavyks pasiekti didelių pokyčių, tokių kaip laisvosios prekybos galių kontrolės atgavimas.
„Jeigu aukšti ES pareigūnai nesupras galimybės, kad viena iš didžiausių ES narių yra rimtai (nusiteikusi) dėl fundamentalių permainų mūsų santykių srityje, mūsų rekomendacija britų rinkėjams, kaip atrodo, tikriausiai bus pasitraukimas“, – laikraščiui „The Sunday Telegraph“ sakė konservatorių parlamentaras Steve‘as Bakeris, CfB pirmininkas parlamente.
D.Cameronas pažadėjo iš naujo derėtis dėl Didžiosios Britanijos santykių su ES, o tada, iki 2017 metų pabaigos, surengti referendumą dėl šalies narystės Bendrijoje.
Ministras pirmininkas važinėja po Europos sostines siekdamas paramos savo reklamuojamoms reformoms, tarp kurių yra ES migrantų galimybių gauti socialines pašalpas Britanijoje suvaržymas ir nusišalinimas nuo įsipareigojimo dėl „vis glaudesnės sąjungos“.
Konservatyvus Europos Parlamento narys ir vienas CfB steigėjų Davidas Campbellas Bannermanas perspėjo: „Jeigu ES nenori grąžinti reikšmingų galių į mūsų krantus, tuomet Britanija turėtų išeiti. ES piliečių judėjimo laisvės suvaržymas ir JK (Jungtinės Karalystės) parlamento viršenybės iškėlimas virš ES įstatymų tikriausiai smarkiai figūruos mūsų darbotvarkėje“.