Londonas tvirtina, kad egzistuoja gerokai efektyvesni būdai kaip būtų galima panaudoti Didžiosios Britanijos paramos lėšas.
Apie tai, kad grupei „Yegna“ skiriama parama yra pinigų švaistymas nemažai sykių rašė ir britų bulvarinis laikraštis „Daily Mail“.
Tiesa, Jungtinės Karalystės Tarptautinio vystymo departamento atstovai neigia, kad sprendimas nutraukti paramą „Yegna“ grupei yra susijęs su neigiamu tokios paramos vaizdavimu žiniasklaidoje.
Londonas tvirtina, kad egzistuoja gerokai efektyvesnių būdų, kaip būtų galima panaudoti Didžiosios Britanijos paramos lėšas.
Milijonus svarų siekianti britų parama buvo skirta už moterų teises Etiopijoje kovojančiam projektui „Girl Effect“, kuris kartu koordinavo ir „Yegna“ grupę.
„Manome, kad yra daugiau ir efektyvesnių būdų Jungtinės Karalystės paramos investavimui“, – teigė P.Patel.
„Yegna“ buvo sukurta 2013 m., turint tikslą atkreipti dėmesį į buitinio smurto ir priverstinių santuokų problemą Afrikos šalyje.
„Girl Effect“ atstovų teigimu, „Yegna“ siekia keisti Etiopijos kultūrą į gerąją pusę ir paaiškinti apie egzistuojančias problemas visuomenei.
Didžiosios Britanijos opozicijos atstovai kritikuoja paramos Etiopijos projektui nutraukimą ir pabrėžia, kad humanitarinę paramą sudaro ne vien tik maisto daviniai.
Jungtinių Tautų duomenimis, beveik pusė moterų Etiopijoje patiria fizinį partnerio smurtą. 74 proc. moterų šalyje patyrusios genitalijų apipjaustymą, skelbia UNICEF.
2015 m. Didžioji Britanija Etiopijai skyrė 334,1 mln, svarų ir pagal gautą paramą iš Londono ši šalis nusileido tik Pakistanui.