Karalienė Elizabeth II buvo tarp britų isteblišmento ir 170 valstybių atstovų, dalyvavusių „Geležinės ledi“ laidotuvėse, kurios vyko su visa karine pagarba ir protestų židiniais.
„A.A. p.T“ (R.I.P. Mrs T), – skelbia populiaraus bulvarinio laikraščio „The Sun“ antraštė po du puslapius užimančia nuotrauka, kurioje užfiksuota, kaip kariai neša M.Thatcher karstą į Londono Šv.Pauliaus katedrą.
„Jie atėjo tūkstančiais, paminėti politikos milžinės išėjimo, – rašoma pagrindiniame numerio straipsnyje. – Tačiau dauguma jų atėjo perduoti paprastos žinios. Nepaisant visos pompastikos ir aplinkybių, galiausiai ji visuomet buvo viena iš mūsų“.
M.Thatcher ištikimai remiantis „Daily Mail“ išspausdino buvusios lyderės verkiančios dukters Carol nuotrauką ir apačioje parašė: „Sudie, Mamyte“.
Šio laikraščio redaktoriaus skiltyje laidotuvės vadinamos „didingu finalu, tinkančiu šiai ledi“. Skiltyje rašoma kad „didžioji dauguma britų ... jai mirus pareiškė pagarbą ir dėkingumą, kurių ji taip nusipelnė būdama gyva“.
„The Times“, kuris priklauso M.Thatcher šalininkui Rupertui Murdochui, išspausdino didžiulę laidotuvių procesijos nuotrauką ir negailėjo liaupsių velionei.
„Šalis laidoja ne tik svarbią valstybininkę, bet ir jos eros konfliktą, – rašoma vedamajame. – Verta kreipti dėmesį ne į tai, kaip jos palikimas skaldo šalį, bet (į tai), kaip (jis) ją vienija“.
Laikraštis rašo, kad tik „istorinės reikšmės vyriausybės“ visam laikui pakeičia supratimą, ir teigia, kad M.Thatcher tai pasiekė, nes tik nedaugelis šiandienos britų politikoje remia grįžimą prie nacionalizuotų įmonių.
„Pagrindinės partijos smarkiai nesutaria dėl požiūrio į darbo rinkos reguliavimą, bet niekas nenori grįžti prie 1978 metų žiemos sąlygų“, – priduriama straipsnyje.
„The Daily Telegraph“, kuris priklauso broliams Barclay, priėmusiems M.Thatcher jos paskutinėmis gyvenimo dienomis viešbutyje „Ritz“, specialus numeris taip pat negaili pagyrų velionei ir spausdina antraštę „Sveikinta iki pat galo“.
„Margaret Thatcher laidotuvės buvo laikas ne politiniams debatams, o užuojautos pademonstravimui“, – rašoma vedamajame straipsnyje.
„Iškilmingos laidotuvės Thatcher vakar buvo surengtos ne dėl to, kad ji buvo pirmoji ministrė pirmininkė moteris ar ilgiausiai 20-ajame amžiuje dirbusi (Dauningstrito) 10-ojo (namo) rezidentė. Ji taip buvo pagerbta dėl to, kad išgelbėjo šalį iš nevilties liūno, į kurį ji buvo įklimpusi 8-ojo dešimtmečio pabaigoje“, – teigia laikraštis.
Jis taip pat cituoja lotynišką užrašą ant Šv.Pauliaus katedros architekto Christopherio Wreno kapo, kuris verčiamas taip: „Jeigu ieškai paminklo, apsidairyk aplink“.
„Tą patį galima pasakyti apie ledi Thatcher, – tęsia laikraštis. – Kad ir kas bus daroma jos pasiekimams įamžinti, tikrasis jos paminklas yra šalis, kurioje mums teko laimė gyventi“.
M.Thatcher mirė balandžio 8 dieną, patyrusi insultą, būdama 87 metų. Nors buvo nuogąstaujama, kad jos politikai nepritariantys demonstrantai bandys sugadinti laidotuves, diena praėjo daugiausia taikiai, tik su pavieniais protesto pasireiškimais.
Kairiųjų laikraščiai „The Guardian“ ir „Daily Mirror“ vienai dienai sudėjo ginklus ir parengė neutralius pirmuosius puslapius.
„Daily Mirror“ daugiausia dėmesio skiria karalienės Elizabeth II dalyvavimui laidotuvėse. Tai buvo pirmas kartas nuo Winstono Churchillio mirties, kai monarchė dalyvavo kurio nors iš savo ministrų pirmininkų laidotuvėse.
„The Guardian“ pirmajame puslapyje išspausdino antraštę „Gulėdama čia, ji yra viena iš mūsų“. Panašiai per laidotuvių pamaldas kalbėjo Londono vyskupas Richardas Chartresas.
Tačiau redaktoriaus skiltyje laikraštis pavymui paleido šūvį – parašė, kad M.Thatcher palikimas yra „ne viena šalis, o dvi (šalys)“.
„Vakar diena žymi nepaprastų devynių dienų (periodo) pabaigą. Bet dabar grįžtame į dabartį, kur istorijos verdiktą rašys ne vien laimėtojai“, – rašo laikraštis.