Tragediją išgyveno vienas turistas ir oreivis. Britų turistui Michaeliui Rennie didžiausią oreivystės istorijoje vadinamą katastrofą pavyko išgyventi nenukentėjus. Kiti keleiviai, tarp jų ir jo žmona Yvonne bei 40-metis Joe Bamptonas, vėliau nuo traumų mirė, jie buvo įkalinti liepsnų apimtame baliono krepšyje.
Iš Londono atskridusi pora, J.Bamptonas ir jo 34-erių gyvenimo draugė, iš Vengrijos kilusi Suzanna Gyetvai, mirė. Ši informacija buvo patvirtinta antradienio vakarą. Liudininkai pasakojo, kaip iš degančio baliono krepšio žmonės šoko ant žemės, ugnis buvo apėmusi ir jų drabužius. Luksoro tarptautinės ligoninės gydytojai teigė, kad dauguma turistų patyrė sunkių nudegimų ir traumų.
„Po to, ką išvydo, verkė visi kaimo gyventojai“, – sakė 40-metis mokytojas Husseinas Yasinas.
„Po to, ką išvydo, verkė visi kaimo gyventojai“, – „The Independent“ sakė 40-metis mokytojas Husseinas Yasinas.
Pakilo keli balionai
M.Rennie ir jo žmona buvo apsistoję Luksoro penkių žvaigždučių viešbutyje. Ankstų antradienio rytą pora išsiruošė į kelionę oro balionu ir nuvyko į Nilo krante esančią aikštelę. Čia sutiko kitus į kelionę leistis pasirengusius turistus, prancūzus, belgus, vengrus, japonus, kinus. Netrukus egiptiečio oreivio valdomas balionas juos pakėlė į orą.
Vienu metu ryte, apie 7 val. vietos laiku, pakilo net aštuoni oro balionai. Problemų kilo tik viename. Praėjusią naktį pasirodė skirtingų pranešimų apie incidentą, tačiau valstybės pareigūnai sako, kad gaisras kilo, nes vienas iš nusileidimo lynų buvo įsipainiojęs tarp dujų vamzdžio.
Praėjusią naktį pasirodė mėgėjų filmuota vaizdo medžiaga, joje matyti, kaip iš baliono krepšio sklinda juodi dūmai. Per 20 sekundžių liepsnos apėmė visą balioną, besidriekiant ugnies ir dūmų šleifui, šis ėmė kristi žemyn.
Vienas iš keleivių, manoma, M.Rennie, iššoko iš krepšio, balionas tuo metu buvo maždaug penkių metrų aukštyje.
„Aš mačiau iššokantį vieną žmogų“, – pasakojo H.Yasinas. Tyrėjai teigia, kad karšto oro balionas staiga ėmė kilti į viršų, nes jame buvo daug karšto oro, tačiau jis nebuvo subalansuotas.
Maždaug 300 metrų aukštyje sprogo vienas iš dujų balionų, tuomet balionas ėmė kristi ir tragiška kelionė baigėsi cukranendrių laukuose. Kai kurie keleiviai iš krepšio iššoko dar prieš balionui nukrentant, jie užsimušė. Kiti buvo tiesiog įstrigę oro balione. Katastrofos metu iš viso žuvo 19 žmonių – devyni Honkongo, keturi Japonijos, du Jungtinės Karalystės, du Prancūzijos ir po vieną Vengrijos ir Egipto pilietį.
Karšto oro balionai virš šventyklų miesto Luksoro |
Nelaimės vietoje vakar buvo galima išvysti tragedijos pėdsakus – į žemę įsmigusi „Nike“ batelį, keleivių krepšiuose turėtų daiktų liekanų. Už kelių metrų mėtėsi medicininės pirštinės, jas gydytojai naudojo bergždžiai bandydami gelbėti stipriai apdegusių keleivių gyvybes. Liudininkai pasakojo, kad visas laukas buvo nuklotas kūnais.
Tragediją išgyveno M.Rennie ir oreivis iš Egipto. Pilotas apdegė 60 proc. kūno. Iš Luksoro jis išgabentas į Kairo ligoninę.
Tragedijų Luksore yra buvę ir anksčiau. 2009 metais buvo sužeista 16 turistų, tuomet oro balionas kliudė mobiliojo ryšio stotį.
Antradienį įvykusi tragedija laikoma viena baisiausių. Egipto valdžia nusprendė uždrausti skrydžius oro balionais. Turizmo atstovams beliko skėsčioti rankomis, jie tik dabar vėl pradėjo atsigauti. Po 2011 metų sukilimo turizmas šalyje stipriai sumenkęs.