„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Britų žvalgybos vadas: Rusija yra auganti grėsmė Jungtinei Karalystei

Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos MI5 vadovas pirmą kartą per 107 metus davė interviu britų žiniasklaidai – iki šiol žurnalistams žvalgybos vadovus pakalbinti pavykdavo nebent šiems baigus tarnybą. „Mes suvokiame, kad besikeičiančiame pasaulyje ir mes turime keistis. Turime atsakomybę kalbėti apie savo darbą ir jį paaiškinti“, – „The Guardian“ sakė Andrew Parkeris.
Andrew Parkeris
Andrew Parkeris / „Scanpix“/AP nuotr.

A.Parkeris laikraščiui prabilo apie Rusijos pavojų, islamo ekstremizmą, šnipinėjimą.

Anot A.Parkerio, šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama islamistų ekstremizmui, tačiau vis didesnę grėsmę kelia slapti kitų valstybių veiksmai. Ypač – Rusijos.

MI5 generalinis direktorius „The Guardian“ sakė, kad Rusija kelia vis didėjančią grėsmę Jungtinės Karalystės stabilumui. „Rusija vis agresyvesniais būdais naudoja visus valstybės organus, kad stumtų savo užsienio politiką užsienyje – įskaitant ir propagandą, šnipinėjimą, ardomąją veiklą ir kibernetines atakas. Rusija šiandien dirba visoje Europoje ir Jungtinėje Karalystėje. MI5 darbas – užkirsti kelią tam“, – teigė A.Parkeris.

Pasak žvalgybos vadovo, Rusija vis dar turi nemažai žvalgybos pareigūnų Jungtinėje Karalystėje, tačiau situacija šiek tiek skiriasi nuo Šaltojo karo laikų – dabar imamasi kibernetinio karo. Tarp rusų taikinių – Jungtinės Karalystės karinės paslaptys, industriniai projektai, ekonominė informacija, užsienio politika.

„Rusija vis labiau save apibrėžia kaip opoziciją Vakarams, ir elgiasi atitinkamai, – sakė A.Parkeris. – Tą galime matyti Rusijos veiksmuose Ukrainoje ir Sirijoje. Tačiau vyksta ir aktyvūs veiksmai nematomoje srityje – keliant kibernetinį pavojų. Rusija dešimtmečiais buvo slapta grėsmė. Tačiau kuo skiriasi dabartiniai laikai – vis daugėja ir daugėja metodų, kuriais jie gali naudotis.“

Šioje šalyje bus teroristinių atakų. Pavojaus lygis yra aukštas, ir tai reiškia, kad atakos tikėtinos, – pridūrė jis.

Santykiai tarp Rusijos ir Vakarų, įskaitant į Jungtinę Karalystę, pradėjo blogėti po to, kai Maskva aneksavo Krymą, pradėjo teikti paramą separatistams Rytų Ukrainoje, o remdama Sirijos prezidentą Basharą al Assadą – bombarduoti sukilėlius.

MI5 vadovas teigė, kad didelį pavojų šaliai kelia ir ekstremistai. Islamo ekstremizmo problemą jis išskaidė į tris segmentus: šalyje užaugę potencialiai žiaurūs ekstremistai (tokių skaičiuojama apie 3 tūkst.); „Islamo valstybės“ nariai konflikto zonose Sirijoje ir Irake, rengiantys teroro aktų planus prieš Jungtinę Karalystę; IS mėginimas skleisti savo „nuodingą ideologiją“ ir skatinti terorizmą internetinėje erdvėje.

Anot žvalgybos vadovo, per pastaruosius trejus metus šalyje buvo išaiškinta 12 džihadistų planų surengti teroro aktus. „Šioje šalyje bus teroristinių atakų. Pavojaus lygis yra aukštas, ir tai reiškia, kad atakos tikėtinos“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“