Jis mirė nuo vėžio, sakoma naujienų agentūrai AFP atsiųstame pareiškime.
Buvęs laikraščio ir televizijos reporteris šiai spaudos laisvę prižiūrinčiai grupei vadovavo nuo 2012 metų ir pavertė ją „pasauliniu kovotoju už žurnalistikos gynimą“, sakoma pareiškime.
„Žurnalistika buvo jo gyvenimo kova, kurią jis vedė su nepalaužiamu įsitikinimu“, – sakė RSF.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) socialiniame tinkle „X“ išreiškė pagarbą Ch. Deloire'ui.
Jis teigė, kad pastarasis nenuilstamai kovojo už informacijos ir demokratinių diskusijų laisvę.
„Jo visuotinė kova lieka mūsų kova“, – pridūrė E. Macronas.
Niujorke įsikūręs Žurnalistų apsaugos komitetas „X“ pareiškė, kad labai nuliūdo dėl Ch. Deloire'o mirties.
AFP pasaulio naujienų skyriaus direktorius Philas Chetwyndas (Filas Četvindas) sakė, kad Ch. Deloire'as „buvo nenuilstantis spaudos laisvės šalininkas“.
„Jis pasižymėjo didžiule energija ir charizma ir buvo toks stiprus mūsų profesijos gynėjas tuo metu, kai vis dažniau abejojama mūsų darbu ir vertybėmis“, – sakė Ph. Chetwyndas.
Ši aktyvistų organizacija, kurią 1985 metais Prancūzijos pietiniame Monpeljė mieste įkūrė keturi žurnalistai, tapo trukdžiu autokratiniams ir despotiškiems režimams visame pasaulyje, kurie norėtų užčiaupti žiniasklaidą.
Grupė nesibaimina užsitraukti galingų veikėjų nemalonės ir tokius lyderius kaip Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) vadina spaudos laisvės plėšrūnais.
Ji ne kartą pasmerkė spaudos laisvės suvaržymus Rusijoje nuo 2022 metų, kai Maskva pradėjo karą prieš Ukrainą.
Grupė taip pat pradėjo transliuoti Rusijai skirtus palydovinius naujienų kanalus, kurių didžiąją dalį rengia tremtyje gyvenantys rusų žurnalistai.
Vašingtono Nacionalinio spaudos klubo prezidentė Emily Wilkins (Emili Vilkins) sakė: „Šiuo metu mes nuoširdžiai užjaučiame Christophe'o šeimą ir visus RSF bendruomenės narius, taip pat visus visame pasaulyje, kuriuos palietė jo užuojauta ir įkvėpė jo lyderystė.“