Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
Išbandyti

Bulgarijoje žlugus koalicijai tikriausiai valdys mažumos vyriausybė

Bulgarijoje prieš isteblišmentą nusistačiusiam judėjimui ITN trečiadienį pasitraukus iš valdančiosios koalicijos ir taip galbūt vėl įstūmus neturtingiausią Europos Sąjungos narę į politinę suirutę, tikriausiai valdys mažumos vyriausybė.
Kirilas Petkovas
Kirilas Petkovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pernai šioje Balkanų valstybėje įvyko treji rinkimai, kol Harvarde išsilavinimą įgiję ekonomistai Kirilas Petkovas ir Asenas Vasilevas su savo nauja, kovą su korupcija deklaruojančia partija PP sugebėjo suburti keturių partijų koaliciją ir K.Petkovas tapo premjeru.

Tačiau jaunesniajai koalicijos partnerei ITN su populiariu dainininku Slaviu Trifonovu priešakyje trečiadienį pasitraukus iš koalicijos, K.Petkovas liko tik su 109 iš 240 parlamentarų parama.

„Mes pasirengę mažumos vyriausybei“, – žurnalistams pareiškė premjeras, S.Trifonovui paskelbus, kad vyriausybė nuo šiol nebeturi 25 jo partijos parlamentarų paramos.

„Mažumos vyriausybė daug geriau už vyriausybę surištomis rankomis“, – sakė K.Petkovas.

Jis pridūrė, kad vis dar tikisi sulaukti kai kurių ITN parlamentarų paramos.

ITN ministrai anksčiau trečiadienį išėjo iš vyriausybės posėdžio, finansų ministrui A.Vasilevui atsisakius skirti daugiau pinigų jų sektoriams patikslintame 2022 metų biudžete. Šią savaitę biudžetas turi būti pateiktas parlamentui.

„Šiandien atšaukiau ITN ministrus ir padariau galą šiai koalicijai bei agonijai“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė S. Trifonovas. Priežastimis jis nurodė nesutarimus dėl biudžeto ir vis šiltesnius K.Petkovo ryšius su Šiaurės Makedonija.

K.Petkovas susitiko su Šiaurės Makedonijos premjeru mažinti įtampos, tad padaugėjo vilčių, kad Skopjės siekis įstoti į ES nebebus blokuojamas.

S.Trifonovas trečiadienį jį apkaltino vykdant užsienio politiką, prieštaraujančią ITN kontroliuotos Užsienio reikalų ministerijos politikai ir Bulgarijos visuomenės nuomonei.

Šios kaimyninės Balkanų šalys labai seniai ginčijasi dėl istorijos ir kalbos, o 2020 metais ankstesnė Bulgarijos vyriausybė blokavo Šiaurės Makedonijos ambicijas pradėti derybas dėl narystės ES.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Reklama
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Reklama
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius