Knygoje „Sprendimų gairės“ („Decision Points“) papasakota daug atvejų iš Baltųjų rūmų gyvenimo ir pateikta anksčiau nežinotų detalių iš aštuonerius metus trukusio G.W.Busho prezidentavimo, pradedant 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro aktais ir baigiant pasauline ekonomikos krize.
JAV pradėjo karą Irake 2003 metais, remdamosi tuo, kad šalyje yra masinio naikinimo ginklų, bet per okupaciją taip ir nerado jų.
„Niekas nebuvo taip sukrėstas ir piktas, kaip aš, kai ginklų nebuvo rasta. Man iki šiol liko nemalonių nuosėdų“, – rašo G.W.Bushas, pabrėždamas, kad buvo gauta daug klaidingų žvalgybos duomenų.
Vis dėlto G.W.Bushas mano, kad sprendimas įsiveržti į Iraką buvo teisingas. Pasak jo, Irako žmonėms geriau gyventi be Saddamo Husseino, kuris buvo „žudymo apsėstas diktatorius“.
64-erių G.W.Bushas pasitraukė iš politinės arenos, kai 2009 metų pradžioje paliko prezidento postą ir grįžo į Teksasą. Tada jo veiksmams šiame poste pritarė apie 30 proc. gyventojų.
„Kad ir koks būtų verdiktas dėl mano prezidentavimo laikotarpio, aš džiaugiuosi, kad manęs nebus netoliese, kai jis bus paskelbtas“, – rašo jis knygoje, kurios kopiją gavo „Reuters“.
G.W.Bushas nepamiršta ir savo jaunystės metų, kai mėgo alkoholį ir išgėręs išsišokdavo.
G.W.Bushas susilaiko nuo pastabų dėl dabartinio JAV prezidento Baracko Obamos, kuris ne kartą kritikavo pirmtako ekonominę politiką ir diplomatiją.
Dažniausiai prezidento atsiminimuose suvedamos senos sąskaitos, o G.W.Bushas griežtai kritikavo tik Demokratų partijos lyderį Senate Harry Reidą, kuris 2007 metais ragino nesiųsti papildomai kariuomenės į Iraką.
„Tai buvo vienas neatsakingiausių aktų, kuriuos mačiau per aštuonerius metus Vašingtone“, – rašo G.W.Bushas.
Kontingento Irake padidinimas ir nauja kovos su kovotojais strategija padėjo iki 2007 metų pabaigos smarkiai sumažinti smurto lygį šalyje.
G.W.Bushas nepamiršta ir jaunystės metų, kai mėgo alkoholį ir išgėręs išsišokdavo. Kartą per pietus su tėvais jis paklausė pagyvenusios moters: „Na, kaip seksas po 50-ies?“
Po kelerių metų, kai pačiam sukako penkiasdešimt, ji priminė jam tai: „George`ai, na, ir koks jis?“
G.W.Bushas liovėsi piktnaudžiavęs alkoholiu 1986-aisias, būdamas 40 metų, tapo religingas, pradėjo aktyvią karjerą.
Jo nuomone, pagrindinė klaida per katastrofą Naujajame Orleane buvo nesugebėjimas rasti bendros kalbos su nukentėjusiaisiais, kurių dauguma buvo afroamerikiečiai.
Blogiausias dalykas prezidentaujant, jo nuomone, buvo kritikų kaltinimai jam rasizmu ir nejautrumu užtvindyto miesto gyventojams.