Luizianos valstijoje susitikęs su verslo lyderiais, JAV vadovas tvirtino, kad žmonių požiūris pasikeitė nuo „beveik panikos“ į „įtampos sumažėjimą“. G.W.Busho įsitikinimu, šio lūžio priežastis – didžiulis Jungtinių Valstijų pagalbos planas savo finansų sistemai, rašo BBC.
„Girdėjau, kad žmonių požiūris pradeda keistis iš to, ką aš pavadinčiau beveik paniką, į įtampos mažėjimą“, – BBC cituoja G.W.Bushą. Tačiau Jungtinių Valstijų lyderis taip pat akcentavo, kad „vis dar laukia ilgas kelias“.
Kiek anksčiau JAV Federalinio rezervų banko (FRB) vadovas Benas Bernanke pranešė, kad norėdama įveikti šalies ekonomikos lėtėjimą, valdžia turės didinti savo išlaidas. Nors B.Bernanke neteigė, kad Jungtines Valstijas kankina recesija, jis pažymėjo, kad šalies ekonomika greičiausiai bus silpna keletą ketvirčių.
FRB vadovas taip pat akcentavo, kad naujas ekonominio stimulo paketas „šiuo metu būtų tinkamas“. Šiuos B.Bernanke teiginius pasveikino demokratų atstovai Kongrese, pasiūlę respublikonams ir Baltiesiems rūmams kartu suprojektuoti planą. Baltųjų rūmų atstovas savo ruožtu pažymėjo, kad G.W.Busho administracija yra „atvira“ naujam paketui, priklausomai nuo to, kokios priemonės jame būtų numatytos.
Krizė statybų, kreditų ir finansų sektoriuose stipriai smogė JAV ekonomikai. Daugelis analitikų prognozuoja, kad šalies ekonomika sumažės šių metų pabaigoje ir kitų metų pradžioje. Tai atitiktų klasikinį recesijos apibrėžimą – ekonomikos lėtėjimas du ketvirčius iš eilės.
Kai kurie ekonomistai įsitikinę, kad Amerika jau yra recesijoje. „Šalies ekonomika yra rimtame nuosmukyje ir tai turi labai rimtų pasekmių visuomenei. Ar vadinsime tai recesija ar ne, neturi jokios reikšmės“, – sakė B.Bernanke.