P. Buyoya buvo nuteistas už „išpuolį prieš valstybės vadovą“ dėl savo vaidmens nužudant pirmą demokratiškai išrinktą prezidentą Melchiorą Ndadaye per valstybės perversmą, sukėlusį pilietinį karą šalyje.
Tokios pačios bausmės buvo skirtos ir 18 aukšto rango karininkų bei civilių, kurie buvo artimi P. Buyoyai.
Dar trims atsakovams skirtos 20 metų laisvės atėmimo bausmės už „bendrininkavimą“, o buvęs premjeras Antoine'as Nduwayo buvo išteisintas.
Teisme dalyvavo tik penki kaltinamieji; visi kiti nuteisti už akių. Vienas kaltinamasis, nenorėjęs skelbti savo pavardės, naujienų agentūrai AFP sakė, jog jų advokatai nebuvo informuoti, kad bus paskelbtas nuosprendis.
AFP matytoje nutarties dalyje nėra detalių apie įrodymus prieš P. Buyoyą ar jo įtariamą vaidmenį nužudant M. Ndadaye.
P. Buyoya yra gerbiama figūra Afrikoje ir pasaulyje.
Po nepriklausomybės nuo Belgijos paskelbimo 1962 metais Burundyje ne kartą buvo kilusi didžiulė įtampa tarp šalies gyventojų daugumą sudarančių hutų ir tutsių mažumos, būta žudynių.
Tutsis P. Buyoya į valdžią atėjo per 1987 metų valstybės perversmą.
Jis pasitraukė 1993 metais, per pirmuosius šalies demokratinius rinkimus, ir tuomet jį užtikrintai įveikė hutas M. Ndadaye.
Vos po keturių mėnesių M. Ndadaye buvo nužudytas per tutsių karių surengtą bandymą įvykdyti perversmą.
M. Ndadaye nužudymas išprovokavo iki 2006 metų trukusį pilietinį karą tarp abiejų etninių grupių, per kurį žuvo maždaug 300 tūkst. žmonių.
Po kito perversmo P. Buyoya vėl tapo prezidentu ir valdė nuo 1996-ųjų iki 2003-iųjų.
2018 metų lapkritį Burundis paskelbė P. Buyoyos tarptautinį arešto orderį, kurį jis pats pavadino „dar vienu dėmesį atitraukiančiu veiksmu siekiant palaidoti skausmingus neatsakytus klausimus“ dėl politinės krizės, apėmusios šalį po ginčijamų 2015 metų rinkimų.
P. Buyoya pareiškime nurodė, kad teismai jau buvo nuteisę M. Ndadaye nužudžiusius kariškius. 1998-aisiais dėl to buvo nuteistas tuzinas žemo rango kariškių.
P. Buyoya taip pat tvirtina, kad 2000 metų Arušos taikos susitarimas, padėjęs užbaigti pilietinį karą, buvo skirtas praeities konfliktams užbaigti.
Afrikos Sąjungos Komisija kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti.