Du įtakingi Jungtinės Karalystės politikai pateko į korupcijos skandalą

Du buvę įtakingi Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovai per žurnalistų inscenizuotą situaciją buvo slapta nufilmuoti siūlantys už pinigus organizuoti susitikimus su politikais ir diplomatais, tačiau jie patys neigia užsiėmę neteisėta lobistine veikla.
Malcolmas Rifkindas ir Jackas Straw (dešinėje).
Malcolmas Rifkindas ir Jackas Straw (dešinėje). / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Buvęs premjero Tony Blairo leiboristų vyriausybės užsienio reikalų sekretorius Jackas Straw ir buvęs konservatorių kabineto užsienio reikalų sekretorius Malcolmas Rifkindas buvo slapta nufilmuoti žurnalistų, apsimetusių išgalvotos Honkongo telekomunikacijų agentūros atstovais. Reporteriai sakė, kad jie norėtų, kad įtakingi Jungtinės Karalystės politikai taptų jų bendrovės patarėjų tarybos nariais.

Viename iš tų įrašų M.Rifkindas sako galintis organizuoti „naudingą prieigą“ prie Britanijos ambasadorių, tuo tarp J.Straw aiškino, kad politikų nuomonę galima paveikti naudojant „žavesį ir grėsmę“.

Ši slapta operacija, organizuota televizijos „Channel 4“ laidos „Dispatches“ ir dienraščio „The Daily Telegraph“, paskatino atnaujinti debatus apie lobizmą politikoje.

M.Rifkindas ir J.Straw, kurie tebėra įstatymų leidėjai, sutiko, kad jų elgesį ištirtų parlamento etikos komisija.

Dirdamas Britanijos diplomatijos vadovo poste J.Straw aktyviai gynė sprendimą prisidėti prie invazijos į Iraką 2003 metais, o M.Rifkindas atliko svarbų vaidmenį pastangose užtikrinti taiką Balkanuose.

M.Rifkindas šiuo metu taip pat vadovauja svarbiam parlamento komitetui, prižiūrinčiam šalies žvalgybos tarnybų veiklą.

Jis pirmadienį sakė, kad kaltinimai dėl netinkamo elgesio yra „nepagrįsti“.

J.Straw teigė, kad savo pokalbyje turėjo omenyje veiklą, kuria jis galėtų užsiimti, kai baigs darbą parlamente po gegužę vyksiančių visuotinių rinkimų.

Savo ilgame pareiškime jis tvirtino griežtai laikęsis parlamento etikos kodekso ir deklaravęs visus savo viešuosius interesus. J.Straw sakė, kad patikrino informaciją apie išgalvotą Honkongo bendrovę prieš susitikdamas su jos numanomais atstovais, kad aptartų galima bendradarbiavimą jam baigus karjerą parlamente.

„Tačiau įvykiai parodė, kad mano patikrinimų nepakako užkirsti kelią su priedanga dirbusių reporterių meistriškai apgaulei“, – pripažino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų