Madridas siekia 58 metų C.Puigdemont'o išdavimo dėl kaltinimų raginimu maištauti, susijusių su nesėkmingu bandymu 2017 metų spalį paskelbti Katalonijos nepriklausomybę nuo Ispanijos.
Buvęs Katalonijos prezidentas tais metais pabėgo į Belgiją, kad išvengtų baudžiamojo persekiojimo, o šių metų rugsėjo 23 dieną buvo sulaikytas Sardinijoje. Į šią Italijos salą jis atvyko pakviestas dalyvauti katalonų kultūros renginyje ir Sardinijos nepriklausomybės šalininkų susitikime.
Sardinijoje jis praleido naktį kameroje, o paskui buvo paleistas iki kito teismo posėdžio.
Sasario miesto teismas turi nuspręsti dėl C.Puigdemont'o arešto teisėtumo. „Per posėdį turi būti nustatyta, ar galima taikyti Europos arešto orderį“, – naujienų agentūrai AFP sakė jo advokatas Italijoje Agostinangelo Marrasas.
Į teismą pirmadienį atvykusį C.Puigdemont'ą pasitiko dešimtys šalininkų su Katalonijos ir Sardinijos vėliavomis, skandavusių „Laisvė! Laisvė!“.
„Mes čia dėl Puigdemont'o laisvės ir Katalonijos nepriklausomybės, taip pat Sardinijos [nepriklausomybės]. Be smurto, taikiai norime nepriklausomybės“, – sakė 70 metų Giancarlo Ballonas.
C.Puigdemont'o vadovaujama Katalonijos separatistų vyriausybė 2017-aisiais nepaisydama Madrido draudimo organizavo referendumą dėl nepriklausomybės, kurį lydėjo policijos smurtas.
Po kelių savaičių separatistai paskelbė neilgai gyvavusią nepriklausomybės deklaraciją, išprovokuodami didžiulę politinę krizę santykiuose su Madridu. Netrukus C.Puigdemont'as ir dar keli lyderiai pabėgo į užsienį.
Regione likę separatistų vadovai buvo suimti ir stojo prieš teismą. Jiems buvo skirtos griežtos bausmės – nuo 9 iki 13 metų nelaisvės.
Nors anksčiau šiais metais jiems buvo suteikta malonė, Madridas tebesiekia patraukti atsakomybėn C.Puigdemont'ą ir kitus jo bendražygius.