Anot A.Kwasniewskio, po atakos prieš Pasaulio prekybos centrą buvo nuspręsta leisti steigti tokius kalėjimus, to reikėjo atsižvelgiant į tuometinę situaciją. „Teroristinės atako po Rugsėjo 11-osios tai patvirtino. Išpuolių Niujorke, Londone, Madride metu žuvo ir Lenkijos piliečiai. Tai buvo mūsų pareiga“, – tvirtino buvęs Lenkijos vadovas.
A.Kwasniewskio teigimu, amerikiečiai informaciją apie kalinių laikymą Lenkijoje paskleidė tuomet, kai visa retorika buvo nukreipta prieš George'ą Bushą, o Barackas Obama žadėjo uždaryti kalėjimą Gvantaname.
„Praėjo beveik visa kadencija, o kalėjimas vis dar egzistuoja. Osama ben Ladenas buvo nušautas paliepus Nobelio taikos premijos laureatui. Ne mes sulaikėme teroristus, ne mes juos tardėme. Buvome tikri, kad mūsų sąjungininkai laikėsi įstatymų. Jeigu vyko kokie nors neteisėti veiksmai, už tai yra atsakingi amerikiečiai“, – kalbėjo buvęs prezidentas.
Paklaustas, ar Lenkijos valdžia užmerkė akis į tai, ką darė CŽV agentai, A.Kwasniewskis nepaneigė, kad šis bendradarbiavimas galėjo būti rizikingas dėl galimų neleistinų amerikiečių veiksmų, tačiau informacijos apie kankinimus jie neturėję.
„Jeigu CŽV agentai brutaliai elgtųsi su kaliniais „Marriott“ viešbutyje Varšuvoje, ar dėl to kaltintumėte viešbučio vadovus? Mes neturėjome jokių žinių apie kokiu nors kankinimus“, – tvirtino buvęs prezidentas.