„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Buvęs TVF vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas prisipažįsta nevaržęs savo intymaus gyvenimo

Buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas vienoje ketvirtadienį išleistoje knygoje prisipažįsta, jog jo intymus gyvenimas buvo nevaržomas, o šios knygos autorius teigia, jog buvęs tikėtinas kandidatas į Prancūzijos prezidento postą tapo sąmokslo auka.
Dominique'as Straussas-Kahnas
Dominique'as Straussas-Kahnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šioje knygoje, kurią parašė Prancūzijos žurnalistas Michelis Taubmannas, D.Straussas-Kahnas atvirai pasakoja apie sekso skandalus, kurie jį persekiojo nuo gegužės, kai TVF vadovas buvo apkaltintas mėginimu išžaginti vieno Niujorko viešbučio kambarinę.

Knygoje nukentėjusioji Nafissatou Diallo kaltinama prisidėjusi prie sąmokslo, kurio tikslas – apšmeižti šį prancūzų politiką, taip pat užsimenama, kad ji galėjo pavogti TVF vadovo turėtą išmanųjį telefoną „Blackberry“.

„Nieko nebūtų įvykę, jeigu nebūčiau užmezgęs savanoriško, tačiau kvailo ryšio su Nafissatou Diallo“, – D.Straussas-Kahnas cituojamas knygoje „DSK afera: atsakomasis tyrimas“.

„Ta dieną atvėriau duris visiems kitiems skandalams“, – pridūrė jis.

Pasak M.Taubmanno, D.Nafissatou kovo 14 dieną įžengė į prabangius D.Strausso-Kahno apartamentus viename Manhatano viešbutyje, kaip tik tuo metu, kai tuometis TVF vadovas išėjo nuogas iš vonios kambario.

D.Nafissatou metė į jį „dviprasmišką žvilgsnį“, kuri D.Straussas-Kahnas suprato kaip „pasiūlymą“, ir jiedu nusprendė pasimylėti.

„Dominique'as Straussas-Kahnas buvo pakištas. Šis žmogus nieko nežagino – nei Niujorke, nei Paryžiuje, nei kur nors kitur, – M.Taubmannas sakė televizijai „Canal Plus“. -  Tai buvo politinė afera, o ne moralės klausimas.“

Jo knygoje taip pat teigiama, kad D.Straussui-Kahnui priklausantis telefonas „Blackberry“, kuris, kaip įtaria jo savininkas, buvo šnipinėjamas jo politinių priešų, dingo iš viešbučio kambario po incidento su N.Diallo.

D.Straussas-Kahnas, kuris, kaip tikėtasi, galėjo įveikti Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy per ateinančiais metais vyksiančius rinkimus, buvo išlaipintas JAV policijos iš lėktuvo, turėjusio skristi į Paryžių, kai N.Diallo pasiskundė, jog TVF vadovas ją užpuolė.

Po šio arešto D.Straussas-Kahnas atsistatydino iš TVF vadovo posto, tačiau visada neigė išžaginimo versiją.

Vėliau šie kaltinimai buvo panaikinti, kai prokurorai nustatė, jog N.Diallo melavo apie kai kuriuos savo gyvenimo faktus, tačiau ši byla ir vėliau Prancūzijoje pateiktas ieškinys dėl lytinio priekabiavimo galutinai sužlugdė D.Strausso-Kahno politines ambicijas.

Prancūzijoje buvo pradėtas tyrimas, kai rašytoja Tristane Banon pasiskundė, jog D.Straussas-Kahnas mėgino ją išžaginti 2003 metais.

Prokurorai paskelbė išvadą, kad D.Straussas-Kahnas prisipažino dėl veiksmų, „kurie gali būti laikomi lytiniu užpuolimu“, tačiau tokios veikos, kuri laikoma mažesniu nusikaltimu negu mėginimas išžaginti, senatis sukako praėjus trejiems metams.

D.Straussas-Kahnas taip pat buvo siejamas su byla prieš aštuonis visuomenės elito narius šiauriniame Prancūzijos mieste Lilyje, kurie kaltinami vadovavę tinklui, parūpindavusiam prostitučių klientams, įskaitant TVF vadovą, ir organizuodavusiam sekso orgijas prabangiuose viešbučiuose.

Naujojoje knygoje D.Straussas-Kahnas pripažįsta dalyvaudavęs svingerių vakarėliuose, tačiau neigė žinojęs, kad tarp jų dalyvių būdavo prostitučių.

„Dalyvaudavau svingerių vakaruose – tas tiesa. Tačiau paprastai šių vakarų dalyvės būna ne prostitutės, – aiškino jis. – Kai kas nors supažindina tave su savo mergina, neklausi jo, ar ji yra prostitutė.“

D.Straussas-Kahnas sakė neįvykdęs jokių nusikaltimų ir tvirtino, kad nevaržomas seksualinis gyvenimas vargu ar gali būti laikomas neįprastu Prancūzijos elito sluoksniuose.

„Išskyrus mano liberalų seksualinį gyvenimą, kuris būdingas ne man vienam politikos ir verslo pasaulyje ir kuris jokiu būdu nėra neteisėtas, manęs nėra kuo kaltinti“, – teigė jis.

Tuo tarpu Niujorke N.Diallo advokatai Kennethas Thompsonas ir Douglasas Wigdoras atmetė M.Taubmanno pareiškimus.

„Absurdiški Strausso-Kahno teiginiai, esą poniai Diallo buvo liepta pavogti jo „Blackberry“ ir kad ji kažkaip gundančiai į jį žiūrėjo bei sutiko su jo smurtiniais seksualiniais veiksmais, yra visiška fantazija“, – sakoma jų pranešime.

„Tikimės, kad jis bus apklaustas byloje dėl šlykščių ir pamišėliškų veiksmų, kuriuos jis įvykdė prieš ponią Diallo“, – pridūrė teisininkai, turėdami omenyje prieš D.Straussą-Kahną iškeltą civilinę bylą.

Neseniai prestižiniame žurnale „New York Review of Books“ paskelbtame straipsnyje taip pat buvo cituojami šaltiniai, tvirtinę, jog D.Straussas-Kahnas įtarė, kad jo dingęs išmanusis telefonas buvo šnipinėjamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs