„Yra daug problemų ir dabartinis prezidentas Nicolasas Maduro turi jas išspręsti“, – sakė leiboristų politikas, kurio narystė pagrindinėje opozicijos partijoje sustabdyta dėl jo pareiškimo, kad Adolfas Hitleris iš pradžių „rėmė sionizmą“.
„Atėjęs į valdžią H.Chavezas neišžudė visų oligarchų“, – „TalkRadio“ radijo stočiai sakė K.Livingstone'as.
„Yra apie 200 šeimų, kurios kontroliuoja 80 procentų Venesuelos turto, jis joms leido gyventi, viską tęsti. Ir aš įtariu, kad dauguma jų naudojasi savo galia ir daro įtaką importui ir eksportui, vaistams ir maistui, kad (šalyje žmonėms) būtų kuo sunkiau, ir tuo pakenkti N.Madurui“, – kalbėjo jis.
Per šalį keturis mėnesius draskančių protestų prieš N.Maduro, žuvo daugiau nei 125 žmonės.
Paklaustas, ar krizės nebūtų, jeigu visi oligarchai būtų buvę nužudyti, jis atsakė „jie negalėtų pakenkti dabartinei valdžia“, vis dėlto jis sako nesąs „už kieno nors žudymą“.
K.Livingstone'as buvo Londono meras nuo 2000 metų iki 2008 metų, prižiūrėjo kaip miestas tvarkėsi po 2005 metų išpuolių, bet jau seniai yra prieštaringa figūra.
Beveik pusė Leiboristų partijos parlamento narių pasirašė po laišku partijos pirmininkui Jeremy Corbynui balandžio mėnesį, piktindamiesi, kad K.Livingstone'as dar neišmestas iš partijos dėl jo komentarų apie sionizmą. Jo narystė partijoje sustabdyta kol vyksta tyrimas.
N.Maduro yra vis labiau kaltinamas, kad griauna Venesuelos demokratiją po sekmadienį įvykusių prieštaringai vertinamų rinkimų dėl visagalės „Konstitucinės Asamblėjos“.
Per šalį keturis mėnesius draskančių protestų prieš N.Maduro, žuvo daugiau nei 125 žmonės.
K.Livingstone'as, kuris būdamas meru pasirašė susitarimą su H.Chavezu dėl to, kad Venesuela tiektų degalus Londono autobusams, praėjusią savaitę paklaustas, ar teberemia N.Maduro, dienraščiui „The Times“ jis atsakė: „O Dieve, taip“.
Ketvirtadienį jis taip pat apkaltino Jungtines Valstijas dėl dabartinės situacijos, sakydamas: „Įtariu, jog greitai sužinosime, kad didesnė šios krizės dalis buvo dirbtinai sukurta, kaip atsitiko Brazilijoje 1964 metais, bei Argentinoje ir Čilėje“.
J.Corbynas, tebesidžiaugiantis birželio rinkimų sėkme, spaudžiamas kritikuoti N.Maduro, nors yra sakęs, kad N.Maduro yra „įkvėpimas mums visiems“.