„Labai apgailestauju, kad yra nusikaltimų (įvykdytų) buvusios Jugoslavijos Respublikos teritorijose, aukų“, – trijų teisėjų komisijai Tarptautiniame tribunole buvusiai Jugoslavijai sakė M.Perišičius.
„Kiekviena prarasta gyvybė... yra neatitaisoma netektis visuomenei, bet dėl nusikaltimo prarasta gyvybė yra dar labiau nepakeičiama. Tikiuosi, kad daugiau to niekada nebus“, – sakė buvęs generolas.
M.Perišičius, kuris yra Jugoslavijos armijos aukščiausio rango karininkas, teisiamas už 10-ojo dešimtmečio Balkanų konflikto karo nusikaltimus, padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl 13 kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui.
Tie nusikaltimai, įskaitant žmogžudystes, persekiojimus, naikinimą, nežmoniškus aktus ir išpuolius civilių gyventojų atžvilgiu, kaip įtariama, buvo vykdomi prieš ne serbų tautybės žmones Bosnijoje ir Kroatijoje, kai jis buvo Jugoslavijos armijos Generalinio štabo viršininkas. Tame poste jis dirbo nuo 1993 metų rugpjūčio iki 1998 metų lapkričio.
Daugelis šių kaltinimų yra susiję su trejus metus ir aštuonis mėnesius trukusia Bosnijos sostinės Sarajevo apsiaustimi, per kurią žuvo tūkstančiai civilių gyventojų, ir 1995 metų žudynėmis Bosnijos mieste Srebrenicoje, kur buvo išžudyta maždaug 8 tūkst. musulmonų vyrų ir berniukų.
64 metų M.Perišičius taip pat kaltinamas dėl kasetinių bombų naudojimo prieš Kroatijos sostinę Zagrebą 1995 metų gegužę, kai žuvo mažiausiai septyni ir buvo sužeisti mažiausiai 194 taikūs gyventojai.
„Kaip profesionalus kareivis nekenčiu karo, ... ypač – karo buvusioje Jugoslavijos Respublikoje, – penktadienį teisėjams sakė jis. – Tai buvo pilietinis karas, religinis karas, tarpetninis karas. Tai blogiausias dalykas, galintis nutikti visuomenėje – dėl to melo, kuriuo remiasi, ir neapykantos, kurią sukelia“.
M.Perišičius armijai vadovavo valdant Slobodanui Miloševičiui, kurio ketverius metus trukęs teismo procesas dėl karo nusikaltimų baigėsi jo mirtimi 2006-ųjų kovą.