Čekai, slovakai ir švedai neigia pagaminę buvusį dvigubą agentą apnuodijusią medžiagą

Čekija, Slovakija ir Švedija atmetė Maskvos pareiškimą, kad jos galėjo pagaminti mirtiną nervus paralyžiuojančią medžiagą, kad apnuodytų buvusį rusų šnipą Britanijoje.
2004 metais sulaikomas Sergejus Skripalis
2004 metais sulaikomas Sergejus Skripalis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tokius kaltinimus Kremlius metė paneigęs Londono ir jo sąjungininkų įtarimus, kad Maskva galėjo prisidėti prie Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo kovo 4 dieną Solsberio mieste Anglijoje.

M.Zacharova: „Labiausiai tikėtinos šios cheminės atakos ištakos yra šalys, kurios nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos ir iki šių laikų tebevykdo intensyvius „Novičiok“ programos medžiagų tyrimus.“

„Labiausiai tikėtinos šios cheminės atakos ištakos yra šalys, kurios nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos ir iki šių laikų tebevykdo intensyvius „Novičiok“ programos medžiagų tyrimus“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova šeštadienį.

„Tokios šalys yra Britanija, Slovakija, Čekija ir Švedija. Klausimas taip pat turėtų būti keliamas dėl Jungtinių Valstijų“, – pridūrė ji.

Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstrom nedelsiant paneigė šį kaltinimą tinkle „Twitter“.

„Griežtai atmetu nepriimtinus ir nepagrįstus Rusijos URM atstovės kaltinimus, kad Solsburyje panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga galėjo atsirasti iš Švedijos. Geriau tegul Rusija atsako į JK klausimus“, – parašė ministrė.

Jos čekų kolega Martinas Stropnickis pareiškė, kad tokio pareiškimo „niekaip neįmanoma pagrįsti įrodymais“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Skripalis teisme Rusijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Skripalis teisme Rusijoje

Čekijos gynybos ministrė Karla Šlechtova ir prezidentūros atstovas Jiri Ovcacekas tokios kaltinimus taip pat pavadino „absurdiškais“.

Slovakijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kad „kategoriškai neigia, jog Slovakija yra susijusi su cheminiais ginklais ir jų panaudojimu“.

„Mes smerkiame išpuolį prieš Sergejų Skripalį ir kategoriškai neigiame faktą, kad Slovakijos Respublika turi su tuo ką nors bendra“, – pridūrė ministerijos atstovas Peteris Suska.

Pirmadienį į Britaniją atvyksta tarptautiniai cheminių ginklų ekspertai, kurie paims panaudotos medžiagos mėginius tolesniems tyrimams.

Londonas sako, kad prieš S.Skripalį ir jo dukterį buvo panaudota sovietų gamybos karinė nervus paralyžiuojanti medžiaga „Novičiok“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai