„Nuo šios dienos sukilėlių koalicija „Seleka“ nebeegzistuoja“, – sakė M.Djotodia, prisaikdintas prezidentu rugpjūtį po perversmo smurto krečiamoje šalyje.
Ankstesnį prezidentą Francois Bozize nuvertusi „Seleka“ grupuotė, kurią de facto pripažino tarptautinė bendruomenė, gavo teisę valdyti šalį pereinamuoju laikotarpiu iki rinkimų, kurie turi būti surengti per pusantrų metų.
Šeštasis buvusios prancūzų kolonijos prezidentas įpareigotas atkurti saugumą skurdžioje savo valstybėje ir vadovauti jai pereinamuoju laikotarpiu.
Tačiau praėjus šešiems jo valdymo mėnesiams vaizdas yra nekoks – pranešama apie plačiai paplitusius prievartavimus, vaikų verbavimą į karines grupuotes, ginklų platinimą.
Todėl JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas pareiškė, kad šiai Afrikos vidurio valstybei skubiai reikia „pasaulio dėmesio“.
JT pranešime nurodoma, kad kaip tik M.Djotodia vadovaujamos „Seleka“ kovotojai, kurie negauna algų ištisus mėnesius, yra didele dalimi kalti dėl sumaišties šalyje, o šios grupuotės vadovybė nesistengia jų sustabdyti.
Tarptautinė žmogaus teisių federacija liepą pranešė turinti įrodymų, kad su „Seleka“ susijusios grupės padarė mažiausiai 400 žmogžudysčių. Išskyrus kelis areštus, už jas niekas nenubaustas.