„Sunaikinti sarkofagai, sudaužyti stendai su hieroglifais, sudegintos bažnyčios, nesuskaičiuojama galybė pavogtų archeologinių radinių. Tuo metu, kai Egiptas su nerimu juda į ateitį, jo praeitis naikinama. Kol kas didžiausi naikinimai įvyko Minjės mieste, esančiame 250 kilometrų nuo sostinės: čia chaoso auka tapo nacionalinis senovės meno muziejus. Ir dabar, kai nuverstojo prezidento Mohamedo Mursi šalininkų protesto židiniai įsiplieskia vis kitose vietose, kyla grėsmė visam Egipto archeologiniam ir istoriniam palikimui: nuo Sinajaus, kur yra Port Saido muziejus, iki Tėbų Karalių slėnio ir Abu Simbelo šventyklų“, – rašoma leidinyje.
„Minjės mieste islamistai sudegino krikščionių bažnyčias, sunaikino tikinčiųjų meno dirbtuves. Koptų bendruomenės atstovų teigimu, policijos čia nebeliko, tad islamistai gali siautėti nebaudžiami. Būtent todėl vandalai įsiveržė į Malavio nacionalinį muziejų, kur buvo 1200 istorinių relikvijų. Nežinia, kas po to liko viduje. Kultūros ministras pavadino tai „didžiuliu praradimu“, – tęsia leidinio žurnalistė.
„Visur tvyranti netvarka augina bendrą nusikalstamumą. Daugybėje muziejų ir bažnyčių, esančių visame Egipte, galima pavogti vertybių ir vėliau parduoti jas juodojoje rinkoje. Tai leidžia šeimai nebadaujant išgyventi kelias savaites. Tai Egiptas, kuriame dabar viešpatauja chaosas, o apie 20 proc. žmonių gyvena už skurdo ribos“, – rašoma leidinyje.