„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Choleros siautėjimas Haityje: užsikrėtė jau 12 tūkst. žmonių (nuotraukos)

Penktadienį medikai paskelbė pavojaus signalą dėl padidėjusio susirgimų ir mirčių skaičiaus Haityje, kuriuos šioje, žemės drebėjimo nusiaubtoje, šalyje iššaukė choleros protrūkis.
Choleros protrūkis Haityje
Choleros protrūkis Haityje / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Haitis Cholera

Ketvirtadienį valstybės sostinės Porto o Prenso pakraštyje esančiame Cite Soleil lūšnyne užfiksuota 216 choleros atvejų. Prieš penkias dienas jų čia buvo 30. Pasak Haityje savanoriaujančių medikų misijos vadovo Stefano Zannini, per pastarąsias tris dienas choleros atvejų padaugėjo septyniskart.

„Tendencija kelia didžiulį, didžiulį susirūpinimą, – CNN sakė vyras. – Kol kas dar nepasiekėme piko, tačiau jis gali būti pasiektas kitą savaitę“.

Pasak Jungtinių Tautų (JT) atstovų, penktadienį cholera šalyje jau buvo nusinešusi 800 žmonių gyvybes. 12 tūkst. Haičio gyventojų buvo paguldyti į ligonines.

Per ateinančius 6–12 mėnesių cholera Haityje greičiausiai užsikrės apie 200 tūkst. žmoniųEpidemiologai prognozuoja, kad choleros protrūkis gali tęstis keletą mėnesių. Pasak jų, užsikrėsti šia liga rizikuoja visa Haičio tauta, kurią sudaro bemaž 10 mln. gyventojų, mat jie neturi šiai ligai imuniteto.

JT įspėjo, kad Haitis susiduria su vienu iš žiauriausių choleros protrūkių per pastaruosius 100 metų. JT kreipėsi į tarptautinius donorus, siekdamos surinkti 164 mln. JAV dolerių pagalbos. Pasak JT, per ateinančius 6–12 mėnesių cholera Haityje greičiausiai užsikrės apie 200 tūkst. žmonių.

„Svarbiausios pastangos jau yra padarytos, tačiau humanitarinių organizacijų ir tarptautinių donorų pagalbos per artimiausias dienas ir savaites dar prireiks nemažai, – CNN sakė JT humanitarinės pagalbos koordinatorius Haityje, Nigelas Fisheris. – Be šios pagalbos epidemija gali įveikti mūsų pastangas“.

Bemaž didžiausią susirūpinimą šiuo metu kelia susirgimai cholera Port o Prense įkurtuose palapinių miesteliuose. Juose apgyvendinti žmonės, kurie po praėjusį sausį šalį sudrebinusio ir 200 tūkst. gyvybių pražudžiusio žemės drebėjimo, liko benamiai. Medikai baiminasi, kad infekcija gali greitai pasklisti šiuose laikinuose, perpildytuose miesteliuose, kuriuose gyvenimo sąlygos yra nesanitarinės ir kaimyniniuose skurdžiuose rajonuose, kur ypač trūksta geriamo vandens.

Choleros, kuri yra ūmi, bakterinė liga, kurią iššaukia užkrėsto vandens gėrimas, simptomai gali būti švelnūs ar jų gali ir visai nebūti. Tačiau kartais šie simptomai labai žiaurūs: gausus vandeningas viduriavimas, vėmimas, kojų mėšlungis. Visa tai gali sukelti greitą kūno skysčių praradimą ir sąlygoti dehidrataciją, šoką bei mirtį.

Humanitarinės pagalbos darbuotojai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad cholera yra ne tik medicininė problema, bet ir logistinė. Ir kad ji susijusi ne tik su medicinine pagalba. „Norint pažaboti šią epidemiją, vien pinigų aukojimo neužtenka. Kas tieks švarų vandenį? Kas pasirūpins sanitarinių sąlygų užtikrinimu? Kas pašalins visas atliekas? Kas pasirūpins mirusiais?  Visa tai susiję su konkrečiais veiksmais“, – sakė S.Zannini.

Haitis šiais metais nukentėjo ne tik nuo galingo žemės drebėjimo ir choleros protrūkio, bet ir praėjusią savaitę per šalį praūžūsio uragano.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs