Į ciklono siaubiamą oro ir jūrų transportu vyksta gelbėtojai ir gabenamos atsargos. Tačiau gelbėtojų atvykimą ir prekių pristatymą gali sutrikdyti oro uostų ir elektros energijos paskirstymo pažeidimai teritorijoje, kurioje jau dabar nuolat trūksta net švaraus geriamojo vandens.
Pareigūnų sudarytame preliminariame sąraše nurodyta 14 žuvusiųjų, AFP nurodė saugumo šaltinis.
Ligoninėje dėl savo gyvybės kovojo devyni sunkiai sužeisti žmonės, sakė Majoto sostinės Mamudzu meras Ambdilwahedou Soumaila (Ambdilvahedu Sumaila).
Dar 246 buvo sunkiai sužeisti, pridūrė jis.
320 tūkst. Majoto gyventojų buvo nurodyta likti namuose, ciklonui „Chido“ nusiaubus salas maždaug už 500 km į rytus nuo Mozambiko.
Audra, per kurią vėjo gūsiai siekė 63 metrų per sekundę, visiškai sugriovė daugybę teritorijoje esančių lūšnynų, po vėlyvą šeštadienį Paryžiuje įvykusio posėdžio krizei aptarti pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bruno Retailleau (Briuno Retajo).
Elektros stulpai buvo nuversti ant žemės, medžiai išrauti su šaknimis, o skardiniai stogai ir sienos nuplėšti nuo improvizuotų statinių, kuriuose gyveno bent trečdalis majotiečių.
„Prireiks kelių dienų“, kol žinosime galutinį žuvusiųjų skaičių, tačiau „baiminamės, kad jis yra didelis“, pridūrė B. Retailleau.
Jo biuras pranešė, kad B. Retailleau kartu su 160 karių ir ugniagesių pirmadienį atvyks į Majotą ir prisijungs prie 110 karių ir ugniagesių, kurie prieš audrą jau buvo dislokuoti salose iš žemyninės Prancūzijos.
Nuo sekmadienio oro ir jūrų transportu buvo gabenamas medicinos personalas ir įranga, pranešė La Reunjono, kitos Prancūzijos Indijos vandenyno teritorijos, esančios už maždaug 1,4 tūkst. km nuo Madagaskaro, prefektūra.
„Toliau vertiname gelbėjimo tarnybų ir gyventojų poreikius, kad galėtume sudaryti dislokavimo grafiką“, sakoma prefektūros pranešime.