COVID-19 vakcinos: kodėl kai kurie amerikiečiai atsisako „Johnson & Johnson“

Jungtinėse Valstijose (JAV) patvirtintos trys vakcinos nuo COVID-19 ir žmonės pradeda rinktis, kuria nori skiepytis. Nors visos jos veiksmingos, o sveikatos specialistai tikina, kad geriausia yra ta, kuri yra pasiūlyta, tačiau pastebima, kad vis daugiau žmonių linkę rinktis „Pfizer-BioNTech“ bei „Moderna“, o ne „Johnson & Johnson“, praneša BBC.

Kovo pradžioje Detroito metas Mike'as Dugganas atmetė „Johnson & Johnson“ vakciną tikindamas, kad kitos dvi yra pranašesnės. Tiesa, po medikų bendruomenės kritikos, savo žodžius jis atsiėmė ir patikino, jog vakcina yra saugi ir efektyvi.

VIDEO: Prof. V.Usonis: ką turėtume žinoti apie vakciną nuo koronaviruso?

Tačiau, kaip ir M.Dugganas, kai kurie amerikiečiai nerimauja dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos bei jos efektyvumo rodiklių. Skelbiama, kad „Johnson & Johnson“ vakcinos efektyvumas siekia 66 proc. Todėl kurie žmonės renkasi verčiau atidėti savo skiepijimą.

„Šią savaitę turėjau pasiskiepyti vakcina nuo COVID-19, bet atšaukiau, nes išgirdau, kad dalija „Johnson & Johnson“. Nusprendžiau tuomet visai nesiskiepyti“, – BBC sakė Vašingtono gyventojas.

Todėl dabar sveikatos specialistams, tokiems kaip dr. Michele Andrasik, reikia įtikinti amerikiečius, kad bet kokia patvirtinta vakcina, kuri jiems siūloma, yra saugi.

„Iš vienos pusės, žmonės patenkinti tuo, kad reikalingas tik vienas skiepas („Johnson & Johnson“ vakcinai). Iš kitos pusės, yra daug painiavos dėl to, ką veiksmingumo rezultatai iš tikrųjų rodo ir ar vakcina iš tikrųjų ne tokia gera“, – BBC sakė M.Andrasik.

Vasario pabaigoje JAV leista naudoti „Johnson & Johnson“ vakciną nuo COVID-19.

Skirtingai nuo „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinų, kuriose naudojama nauja mRNR vakcinos technologija ir kurioms reikia dviejų skiepų, „Johnson & Johnson“ vakcinoje naudojamas nukenksmintas aprastojo peršalimo virusas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Pfizer“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Pfizer“

Ji saugiai perneša dalį koronaviruso genetinio kodo į organizmą. To pakanka, kad organizmas atpažintų grėsmę ir išmoktų kovoti su su virusu.

VIDEO: Prof. A.Žvirblienė: ką turėtume žinoti apie vakciną nuo koronaviruso?

Tuo metu JAV prezidentas Joe Bidenas rodo pasitikėjimą vakcina ir yra pranešęs, kad šalis užsakys dar 100 mln. dozių iš „Johnson & Johnson“, taip padvigubindamas jų kiekį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Johnson & Johnson“ vakcina
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Johnson & Johnson“ vakcina

Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktoriaus Anthony Faucio teigimu, šios vakcinos yra geros ir ne mažiau veiksmingos nei kitos.

Ekspertai sako, kad susirūpinimas kyla dėl veiksmingumo duomenų, gautų iš klinikinių tyrimų, tačiau šie skaičiai neparodo viso vaizdo. Sveikatos apsaugos pareigūnai pabrėžė, kad svarbiausia statistika kovojant su pandemija yra ta, kad visos trys vakcinos 100 proc. užkerta kelią hospitalizavimui ir mirčiai nuo viruso.

„Johnson & Johnson“ vakcinos pakuotė
„Johnson & Johnson“ vakcinos pakuotė

Be to, pabrėžiama, kad „Pfizer-BioNTech“ bei „Moderna“ buvo testuotos prieš pradėjus sklisti įvairioms COVID-19 atmainoms.

„Šių vakcinų negalima lyginti tiesiogiai“, – tikino A.Faucis.

VIDEO: 15/15: skiepytis ar nesiskiepyti? Į Jūsų klausimus atsako specialistai

Ekspertai primena, kad šios vakcinos yra efektyvesnės nei nuo gripo.

„Svarbiausia yra tai, kad „Johnson“, „Moderna“ ir „Pfizer“ yra nepaprastai veiksmingos užkertant kelią sunkiam ligos progresavimui, hospitalizavimui ar mirčiai“, – kalbėjo A.Faucis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis