Laikraštis, remdamasis tebedirbančiais ir buvusiais JAV pareigūnais, nurodė, jog daugeliu atvejų pinigai, CŽV siekiant išlaikyti informacijos šaltinius Afganistano vyriausybės viduje, mokami jau seniai.
Kai kurie H.Karzai padėjėjai buvo CŽV informatoriai, o kiti gaudavo pinigų siekiant užsitikrinti jų palankumą, „The Washington Post“ cituoja vieną anonimu pageidavusį likti pareigūną.
Agentūra stabiliai pervedinėjo lėšas, nors nerimauta, kad tokiu būdu remiami korumpuoti pareigūnai, sakoma pranešime.
Tuo tarpu CŽV atstovas spaudai Paulas Gimigliano ginčijo laikraščio šaltinio pateiktą informaciją.
„Panašu, kad šį anoniminį šaltinį skatina neišmanymas, pagieža – arba viena ir kita“, – sakė jis.
Vašingtonas šiuo metu atlieka korupcijos ir valdymo kokybės Afganistane tyrimą, o JAV prezidentas Barackas Obama planuoja gruodį paskelbti šioje šalyje vykstančio karo strategijos peržiūrą.
Šis dokumentas apie karą, kurį visuomenė vertina vis nepalankiau, bus paskelbtas praėjus mėnesiui po kadencijos vidurio rinkimų.
„The Washington Post“ taip pat citavo vieną CŽV pareigūną, kuris sakė, kad agentūra buvo priversta mokėti Afganistano pareigūnams, nes „valstybės vadovas jums visko nepasakys“. Dar viena priežastis – jog H.Karzai dažnai atrodo nežinantis sprendimų, kuriuos priima jo paties vyriausybės nariai.
B.Obama anksčiau šiais metais spaudė H.Karzai aktyviau kovoti su korupcija, kuri, anot Vašingtono, apsunkina pastangas laimėti gyventojų paramą užsienio ir Afganistano pajėgų kovai su sukilėliais.
Dienraštis „The New York Times“ ketvirtadienį rašė, kad vienas iš svarbiausių H.Karzai patarėjų nacionalinio saugumo klausimais, kuris šiuo metu įtariamas kyšininkavimu, taip pat gaudavo pinigų iš CŽV.
Verslininkas ir įtakingas Kandaharo provincijos politinis veikėjas Ahmadas Wali Karzai, kuris yra H.Karzai pusbrolis, kaltinamas sukaupęs milžiniškus turtus iš prekybos narkotikais, taip pat įtariamas varžovų bauginimu ir ryšiais su CŽV. Tačiau prezidento giminaitis šiuo kaltinimus griežtai neigia.