„Jeigu iš šio atvejo galima kažko pasimokyti, mes tai panaudosime, kad patobulėtume, – sakė atstovas Prestonas Golsonas. – Tačiau neketiname perlenkti lazdos. Šis tyrimas yra aiškinamasis ir iš anksto nenumato jokių konkrečių rezultatų.“
D.Petraeusas, kuris prieš pernai perimdamas CŽV vairą buvo vienas iš garsiausių savo kartos Amerikos generolų, pasitraukė iš posto praeitą savaitę, užbėgdamas už akių žinios, kad jis buvo užmezgęs romaną su atsargos karininke, parašiusia knygą apie jo gyvenimą, paviešinimui.
Šis skandalas sudrebino aukščiausius Vašingtono saugumo bendruomenės sluoksnius ir įpainiojo Afganistane dislokuotų tarptautinių pajėgų vadą generolą Johną Alleną, kurio karjera buvo įšaldyta, kol atliekamas Pentagono tyrimas.
Po atsistatydinimo D.Petraeusas beveik nesirodė viešumoje, tačiau jis vėl atsidurs dėmesio centre penktadienį, kai Kapitolijuje duos parodymus dviem Kongreso komitetams dėl keturių amerikiečių gyvybes nusinešusio išpuolio prieš JAV diplomatinę atstovybę Libijoje.
60 metų buvusiam generolui veikiausiai nebus pateikti jokie kaltinimai, tačiau Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentais paėmė daug dokumentų iš jo meilužės – 40 metės Paulos Broadwell namų – ir gali imtis veiksmų, jeigu ši moteris yra gavusi įslaptintos medžiagos, su kuria ji neturi teisės dirbti.
JAV generalinis prokuroras Ericas Holderis ketvirtadienį sakė, kad FTB neaptiko jokios „grėsmės nacionaliniam saugumui“, atliekant šį tyrimą.
D.Petraeuso atsistatydinimas taip pat paskatino spėliones, kad šio žingsnio laikas – praėjus trims dienoms po JAV prezidento Baracko Obamos perrinkimo – buvo parinktas vadovaujantis politiniais motyvais arba yra susijęs su tyrimu dėl atakos prieš Amerikos konsulatą Bengazio mieste.