Žmogaus teisių organizacijos „Open Society Foundations“ ataskaitoje nurodytas sąrašas šalių, kurios prisidėjo prie Jungtinių Valstijų tuometinės prezidento George'o W.Busho administracijos, kritikų teigimu, įgaliojimų viršijimo po 2001 metų rugsėjo 11 dienos išpuolių.
G.W.Bushas sankcionavo nusikaltėlių „ypatingąjį perdavimą“ – asmenų perkėlimą į kitas šalis be reikiamų teisinių procedūrų – taip suteikdamas galimybę JAV ir užsienio žvalgybos agentūroms tardyti įtariamus ekstremistus už JAV teritorijos ir jurisdikcijos ribų.
„Open Society Foundations“ rado įrodymų, kad šioje sistemoje dalyvavo 54 užsienio šalių vyriausybės, priimdamos CŽV belaisvius, juos tardydamos, sudarydamos galimybę slaptiems skrydžiams savo oro erdvėje ir teikdamos žvalgybinę informaciją.
Daugiausia tai šalys, kurios seniai kovoja su islamistų kovotojais savo teritorijose, tokios kaip Afganistanas, Egiptas, Pakistanas ir Saudo Arabija.
Tačiau ataskaitoje minimos ir kitos JAV sąjungininkės, tokios kaip Australija, Britanija, Kanada, Danija, Suomija, Vokietija, Airija, Italija, Lenkija, Ispanija, Turkija ir Tailandas.
Pietų Afrikos Respubliką į sąrašą įtraukta iš dalies dėl įtarimų, jog Pretorijos valdžia 2003 metais leido JAV žvalgybai pagrobti Saudą Memoną – pakistanietį, įtariamą dėl „Wall Street Journal“ žurnalisto Danielio Pearlo nužudymo.
S.Memonas mirė 2007 metais, netrukus po to, kai buvo paleistas į laisvę Pakistane.
Ataskaitoje minimas ir Iranas. Teheranas, nepaisant prastų santykių su Jungtinėmis Valstijomis, netiesiogiai per Kabulo vyriausybę joms perdavė mažiausiai 10 įtariamųjų – daugiausia arabų.
Organizacija ragina JAV ir užsienio vyriausybes prisiimti atsakomybę dėl, pasak jos, „be abejonių“ G.W.Busho administracijos pareigūnų sankcionuotų žmogaus teisių pažeidimų.
Tačiau atsakomybė „gula ne tik ant Jungtinių Valstijų, bet ir daugelio užsienio vyriausybių, be kurių dalyvavimo slapto suėmimimo ir ypatingo perdavimo operacijos nebūtų vykusios“, pečių.