Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 02 19 /15:22

D.Cameronas: ES vadovų susitikime vis dar nesusitarta, kaip išvengti „Brexit“

Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas penktadienį sakė, kad vis dar nėra susitarimo su ES šalių vadovais, kaip išlaikyti Didžiąją Britaniją Bendrijoje, kai ES viršūnių susitikime prasidėjo antroji svarstymų diena.
Davidas Cameronas
Davidas Cameronas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Buvau čia iki penktos ryto, padarėme šiokią tokią pažangą, bet susitarimo dar nėra“, – sakė D.Cameronas vėl atvykęs į ES būstinę Briuselyje.

„Kaip jau esu sakęs, sutikčiau su sutartimi, jeigu gautume, ko norime, taigi grįžtu vėl ten į diskusijas“, – pridūrė jis.

D.Grybauskaitė: artėjame prie susitarimo su Didžiąja Britanija dėl socialinių klausimų

Briuselyje posėdžiaujantys Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovai artėja prie susitarimo derybose dėl britų planų riboti išmokas imigrantams iš kitų Europos šalių, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tie dalykai, kurie rūpėjo mums ypatingai, Lietuvai ir Baltijos šalims, ir naujosioms šalims dėl socialinių išmokų, praktiškai mes artėjame prie susitarimo. Į daugelį mūsų prašymų, kurie buvo pagrindiniai, atsižvelgta, kad mūsų žmonės būtų nediskriminuojami, kad išmokų tam tikram baigtiniam laikotarpiui sustabdymas būtų trumpalaikis ir tik naujai atvykstantiesiems“, – penktadienį interviu LRT sakė D.Grybauskaitė. Jos interviu išplatino prezidentės Spaudos tarnyba.

Prezidentė teigė, kad susitarimas dėl visų britų planų reformuoti ES taip pat „yra labai arti ir tai padarysime artimiausiu metu“, tačiau penktadienį jis dar gali neįvykti.

Pasak D.Grybauskaitės, taip pat aktyviai siekiama, kad jokiai šaliai, įskaitant Didžiąją Britaniją, nebūtų suteikta veto teisė sprendžiant euro zonai svarbius klausimus.

ES šalių vadovų sprendimai svarbūs ir Didžiosios Britanijos lietuviams. Patvirtinus pirminį planą, Lietuvoje likusiems emigrantų vaikams būtų mokamos mažesnės vaikų išmokos nei britams ir turtingesnių kitų ES šalių piliečiams, nes būtų įvesta išmokų indeksacija pagal pragyvenimo lygį.

2011 metų surašymo duomenimis, Anglijoje gyveno daugiau nei 95 tūkst. lietuvių, Londone - beveik 40 tūkstančių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos