Žurnalistams Sofijoje D.Cameronas sakė, kad šį parama yra ne tik Europos, bet ir pasaulio saugumo klausimas.
„Putinas mano, kad gali mus pranokti ir įveikti, bet mes ketiname įrodyti, kad jis klysta“, – sakė D.Cameronas po derybų su Bulgarijos ministru pirmininku Nikolajumi Denkovu ir užsienio reikalų ministre Marija Gabriel.
Po Bulgarijos D.Cameronas lankysis Lenkijoje, o vėliau dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje, kur, kaip tikimasi, ragins sąjungininkus didinti ginklų Ukrainai gamybos apimtis.
D.Camerono vizitų metu bus aptariama, kaip sustiprinti su Rusija kariaujančią Ukrainą, padėti jai iškovoti pergalę, jei V. Putinas pratęstų karo veiksmus, ir padėti pamatus ilgalaikei Ukrainos ateičiai, pranešė jo biuras.
D.Cameronas taip pat paragino JAV Kongresą patvirtinti didesnį finansavimą Ukrainai, pažymėdamas, kad Jungtinė Karalystė, kaip ir Europos Sąjunga, paskelbė savo paramos paketą kitiems metams.
„Jei sudėtume Ukrainą remiančias šalis, ekonominiu požiūriu mes lenkiame Rusiją 25 prieš vieną. Viskas, ką turime padaryti, tai užtikrinti, kad ši ekonominė jėga duotų naudos, ir tikiuosi, kad tai įvyks Vašingtone artimiausiomis valandomis“, – sakė D.Cameronas.
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino Atstovų Rūmų respublikonus skubiai balsuoti dėl 95 mlrd. dolerių (88 mlrd. eurų) pagalbos Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui paketo, perspėdamas, kad šio įstatymo projekto, kurį ryte patvirtino Senatas, atmetimas reikštų pergalę Rusijai ir jos prezidentui V.Putinui.
D.Cameronas taip pat stebės bendrą darbą, vykdomą sprendžiant nelegalios migracijos problemą Bulgarijoje. Jis aplankys pasienio pareigūnus Sofijoje ir galės įvertinti bendras britų ir bulgarų pastangas, siekiant nutraukti mažų laivų ir kitos įrangos, skirtos nelegaliai kirsti Lamanšo sąsiaurį, tiekimą.
JK vyriausybės duomenimis, iki 50 proc. žmonių, migruojančių iš Balkanų į Europą, atvyksta per Bulgariją. Ši šalis tapo pagrindiniu tranzito maršrutu įrangai, naudojamai mažais laivais kirsti Lamanšo sąsiaurį.