Jis pabrėžė, kad tarp Rusijos ir Ukrainos tebėra „esminių skirtumų“, dėl kurių taika neįmanoma. D.Kuleba mano, kad „greitų taikos derybų nebus“.
Buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras taip pat atmetė D.Trumpo grasinimus nutraukti karinę pagalbą Ukrainai ir sakė, kad naujasis JAV prezidentas bus priverstas persigalvoti, jei Kyjivui vėl grasins Rusijos kariuomenė, pastebi „New Voice“.
Prieš tai buvo svarstomos D.Trumpo patarėjų idėjos, kad JAV priverstų Rusiją ir Ukrainą derėtis kiekvienai pažadėdamos tam tikras „nuobaudas“, jei atsisakys tai daryti.
D.Trumpą gali apkaltinti išdavus Ukrainą
„Jis turi puikią nuojautą, kad įvertintų, kas jam naudinga čia ir dabar, ir tai gali pasikeisti. Jei Ukrainai mūšio lauke reikalai iš tiesų pasisuks blogai, kils rizika, kad D.Trumpas bus apkaltintas metęs Ukrainą ir palikęs ją vieną. Jis persigalvos ir padės“, – sakė D.Kuleba.
Buvęs ministras taip pat kritikavo Vakarų politikus dėl alternatyvių dialogo ir kompromiso idėjų, nes Rusijos vadovui Vladimirui Putinui nereikia kompromisų ir nuolaidų.
„Jis aiškiai supranta, kas jam yra pergalė. Pergalė – tai Ukrainos valstybės paklusimas jo valiai. Tikroji šio karo pabaiga bus tik tada, kai vienas iš mūsų jį išgyvens. Arba Ukraina, arba V.Putinas“, – atviravo D.Kuleba.
Neužtektų 40 tūkst. Europos karių 1500 km sienai
Kartu jis mano, kad užsienio taikdarių dislokavimo Ukrainoje idėja neįgyvendinama, nes 40 000 Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos karių nepakaktų 1 500 km ilgio frontui Ukrainoje.
D.Kuleba mano, kad Europa ir toliau teiks karinę paramą Ukrainai, nepaisant to, kad dauguma šalių atsisako didinti išlaidas gynybai dėl pernelyg didelės „rinkėjų baimės“.
„Nemanau, kad Europa išduos Ukrainą dėl labai paprastos priežasties – jie žino, kad jei Ukraina žlugs, į jų žemę ateis karas. Taigi kad ir kokia būtų sąskaita už paramą Ukrainai, sąskaita už jų pačių karą bus daug didesnė“, – sakė jis.
D.Trumpo „taikos planas“ Ukrainai
Lapkričio 6 d. „The Wall Street Journal“ pranešė, kad D.Trumpo patarėjai pateikė įvairias plano, kaip iš tikrųjų įšaldyti fronto liniją Ukrainoje, versijas. Viename iš jų numatoma, kad Ukraina 20 metų atsisakys stoti į NATO.
Pasak laikraščio, šiame plane numatyta įšaldyti fronto liniją ir sukurti 800 mylių (beveik 1300 km) demilitarizuotą zoną. Be to, jame numatoma palikti Rusijai apie 20 proc. agresorės užgrobtos Ukrainos teritorijos.
Lapkričio 7 d. pranešta, kad Ukrainos prezidento kanceliarija suabejojo šio plano patikimumu.
Gruodžio mėn. laikraščiui „The New York Post“ D.Trumpas teigė, kad „formuluoja“ taikos Ukrainoje koncepciją. Jis taip pat pabrėžė, kad V.Putinas pralaimėjo, nes fronte neteko 700 000 žmonių.
Televizijos kanalas „NBC News“, remdamasis šaltiniais, rašė apie D.Trumpo, Joe Baideno ir Volodymyro Zelenskio komandų derybas dėl karo nutraukimo. Naujai išrinktas JAV prezidentas, pasak šaltinių, rimtai nusiteikęs pasiekti paliaubas jau pirmąją savo prezidentavimo dieną.
Gruodžio 15 d. Floridos kongresmenas Mike'as Walzas, kurį D.Trumpas ketina paskirti savo patarėju nacionalinio saugumo klausimais, sakė, kad išrinktojo prezidento komanda galvoja apie tai, kaip sustabdyti Rusijos karą prieš Ukrainą, o ne tik apie laikinas paliaubas.