R.Muellerio vadovaujama tyrėjų komanda, kaip neseniai skelbė JAV dienraštis „The Washington Post“, pastarosiomis savaitėmis susidomėjo galimybe pasikalbėti su Amerikos prezidentu.
Bet D.Trumpas, trečiadienį paklaustas, ar susitiktų su R.Muelleriu ir ar nustatytų griežtas susitikimo sąlygas, teigė: „Pažiūrėsime, kas bus. Žinoma, pažiūrėsiu, kas nutiks. Bet kai nėra jokio susimokymo ir kai niekas jokiame lygyje nerado jokio suokalbio, neatrodo tikėtina, kad pokalbis apskritai būtų.“
D.Trumpas: „Kai nėra jokio susimokymo ir kai niekas jokiame lygyje nerado jokio suokalbio, neatrodo tikėtina, kad pokalbis apskritai būtų.“
Dar birželį D.Trumpas kalbėjo kitaip: tada jis tvirtino esantis „100 proc.“ pasiruošęs prisiekti ir paliudyti apie savo pokalbius su Jamesu Comey – buvusiu Federalinio tyrimų biuro direktoriumi, kurį prezidentas atleido.
Šį kartą, per bendrą spaudos konferenciją su Norvegijos premjere Erna Solberg, D.Trumpas vėl ilgai kalbėjo, kad yra nekaltas, ir tai argumentavo keistu teiginiu, esą jo 2016-ųjų oponentė Hillary Clinton būtų padėjusi Rusijai, nes būtų leidusi statyti vėjo malūnus.
Be to, D.Trumpas pakartojo netiesą, esą „visi“ demokratai sutinka, kad nebuvo susimokymo tarp jo kampanijos ir Rusijos.
„O kalbant apie interviu, Hillary Clinton turėjo interviu, kai jinai nebuvo prisiekusi sakyti tiesą, nebuvo jokių užrašų, įrašų, ir tai įvyko Liepos 4-osios savaitgalį. Tai galbūt absurdiška. Daug žmonių laikė tai labai rimtu pažeidimu, o taip ir buvo.
Bet vėlgi, aš pakalbėsiu su teisininkais. Galiu pasakyti tik tai: nebuvo absoliučiai jokio susimokymo. Visi tai žino, visi komitetai“, – aiškino D.Trumpas.
R.Muellerio komandos vykdomą tyrimą dėl Rusijos JAV prezidentas apibūdino kaip „netikrą debesį“, kuris kenkia jo administracijai. Esą tyrimas yra „demokratų apgavystė“, kuria kairiųjų partija bando pateisinti H.Clinton pralaimėjimą prezidento rinkimuose.
D.Trumpas trečiadienį vėl tiesiogiai nekritikavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino, tačiau teigė, kad jo sprendimai nėra skirti Kremliaus pamaloninimui.
„Aš pasisakau už daug naftos ir dujų, už visą kitą, už daug energetikos. Putinui tai negali patikti.
Aš pasisakau už stipriausią JAV kada turėtą kariuomenę. Putinui tai negali patikti. Bet Hillary nenorėjo stiprios kariuomenės – Hillary, mano oponentė, buvo už vėjo malūnus“, – sakė JAV prezidentas.