D.Trumpas atmeta „absurdišką“ federalinio teismo sprendimą įšaldyti jo įsaką dėl atvykėlių

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį išpeikė „absurdišką“ federalinio teismo sprendimą užblokuoti jo kontroversišką įsaką uždrausti atvykti septynių musulmoniškų šalių piliečiams ir pažadėjo pasirūpinti, kad šis žingsnis būtų atšauktas.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Laikina apribojanti nutartis, paskelbta Sietlo federalinio teisėjo Jameso Robarto liks galioti visoje šalyje, kol bus visiškai išnagrinėtas teisinis skundas, pateiktas Vašingtono valstijos generalinio prokuroro Bobo Fergusono.

Prezidento draudimas, įsigaliojęs sausio 27 dieną, sukėlė sumaištį Amerikos oro uostuose, išprovokavo daug protestų ir paliko nežinomybėje daugybę žmonių, ketinusių vykti į Jungtines Valstijas.

„Šio vadinamojo teisėjo nuomonė, iš esmės atimanti iš mūsų šalies teisėsaugą, yra absurdiška ir bus panaikinta!“ – D.Trumpas rašė vienoje iš kelių anksti ryte paskelbtų „Twitter“ žinučių.

Valstybės departamentas penktadienį nurodė, kad dėl prezidento įsako vizos buvo panaikintos apie 60 tūkst. žmonių.

„Kai šalis nebegali pasakyti, kas gali ir kas negali atvykti ir išvykti, ypač dėl saugumo priežasčių – (patenka į) didelę bėdą!“ – D.Trumpas rašė praėjus mažiau nei 12 valandų nuo minėto sprendimo paskelbimo Sietle.

„Įdomu, kad kai kurios Artimųjų Rytų šalys sutinka su draudimu. Jos žino: jeigu įsileidžiami kai kurie žmonės, tai (veda į) mirtį ir naikinimą!“ – pridūrė D.Trumpas, savaitgaliui išvykęs į Floridą.

Penktadienio vakarą paskelbtame Baltųjų rūmų pranešime sakoma, kad Teisingumo departamentas kovos teisme, kad draudimas atvykti kai kurių šalių piliečiams, „kuris, kaip manome, yra teisėtas ir tinkamas“, liktų galioti.

„Prezidento įsaku siekiama apsaugoti tėvynę. Jis turi konstitucinę galią ir atsakomybę apsaugoti Amerikos žmones“, – sakoma Baltųjų rūmų atstovo Seano Spicerio pranešime.

D.Trumpo įsake skelbiama, kad Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno piliečiams nebus leidžiama atvykti 90 dienų nuo įsako paskelbimo. Be to, pabėgėliai iš Sirijos negalės atvykti į šalį neribotą laiką, o pabėgėliai iš kitų šalių negalės atvykti 120 dienų nuo įsako paskelbimo.

Federaliniai teisėjai keliose kitose valstijose taip pat ėmėsi veiksmų prieš D.Trumpo įsaką, bet J.Robarto nutartis yra iki šiol didžiausio masto.

B.Fergusonas sakė, kad federalinio teisėjo sprendimas techniškai reiškia, kad visi galiojančias vizas turintys asmenys turi būti įleidžiami į šalį Muitinės ir sienos apsaugos biuro (CBP).

„Šiandien nugalėjo konstitucija, – B.Fergusonas komentavo „istorinę“ J.Robarto nutartį. – Niekas, netgi prezidentas, nėra aukščiau įstatymų.“

„Teismo salėje nugali ne garsiausias balsas, o konstitucija“, – pridūrė jis.

Prokuroras pabrėžė, kad J.Robartas buvo paskiras respublikono prezidento George'o W.Busho.

Valstybės departamentas penktadienį nurodė, kad dėl prezidento įsako vizos buvo panaikintos apie 60 tūkst. žmonių, minėtų septynių šalių piliečių. Tuo tarpu vienas Teisingumo departamento advokatas per teismo posėdį Virdžinijoje sakė, kad buvo atšaukta apie 100 tūkst. vizų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų