2018 11 07 /21:26

D.Trumpas po rinkimų paragino respublikonus ir demokratus „dirbti kartu“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį išreiškė viltį, kad jo bendrapartiečiai respublikonai ir demokratai galės „dirbti kartu“, per kadencijos vidurio rinkimus opozicinei partijai perėmus Kongreso žemųjų rūmų kontrolę.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

D.Trumpas taip pat gyrė vieną iš demokratų lyderių Nancy Pelosi, veikiausiai pirmininkausiančią Atstovų Rūmams. Prezidentas pareiškė „tikrai ja pasitikintis“ ir tokiu būdu savitai ištiesė jai alyvmedžio šakelę.

„Tikiuosi, kad kitais metais galėsime dirbti kartu, kad ir toliau veiktume Amerikos žmonių labui, ypač kalbant apie ekonomikos augimą, infrastruktūrą, prekybą, receptinių vaistų kainų mažinimą“, – nurodė D.Trumpas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

Prezidentas sakė manąs, kad respublikonai ir demokratai galėtų bendradarbiauti rengiant projektus, susijusius su infrastruktūra ir sveikatos apsauga.

„Galbūt sudarysime susitarimą, galbūt ne. Tai įmanoma“, – pabrėžė jis.

„Tačiau turime daug bendra infrastruktūros klausimu. Mes norime kažką nuveikti sveikatos apsaugos srityje, jie (irgi) nori kai ką nuveikti sveikatos apsaugos srityje. Yra daug puikių dalykų, kuriuos galime daryti kartu“, – sakė prezidentas.

Tyrimo dėl galimo susimokymo su Rusija nutraukti neketina

D.Trumpas trečiadienį pavadino vykdomą tyrimą dėl galimo jo rinkimų komandos narių susimokymo su Maskva „apgaule“, bet pareiškė neturintis planų jį nutraukti.

„Galėčiau tuo pačiu atleisti visus, bet nenoriu nutraukti (tyrimo), nes politiškai nenorėčiau jo nutraukti“, – sakė D.Trumpas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

„Nė kiek nesu susirūpinęs dėl Rusijos tyrimo, nes jis yra apgaulė, – teigė JAV lyderis. – Nėra jokio sąmokslo.“

Anksčiau trečiadienį D.Trumpas pasmerkė tyrimą dėl įtariamo jo 2016 metų rinkimų kampanijos susimokymo su Rusija kaip „šlykščią raganų medžioklę“. Šiuos komentarus prezidentas išsakė pasibaigus dėl rinkimų paskelbtai dviejų mėnesių pertraukai specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrime. Dabar tyrėjai vėl galės skelbti kaltinimus ir spausti prezidentą, kad jis asmeniškai atsakytų į iškilusius klausimus.

Jau pusantrų metų besitęsiantį tyrimą vykdantys pareigūnai, kaip manoma, ruošiasi pateikti naujų kaltinimų prieš asmenis, susijusius su D.Trumpo rinkimų kampanija. Tarp jų gali būti ir prezidento sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis bei buvęs kampanijos konsultantas Rogeris Stone'as.

Tačiau taip pat spėliota, kad D.Trumpas gali mėginti nutraukti tyrimą arba jį nuslopinti, argumentuodamas, jog R.Muellerio vadovaujamoje komandoje apstu demokratų, neturinčių įgaliojimų atlikti tokį darbą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Robertas Muelleris ir Donaldas Trumpas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Robertas Muelleris ir Donaldas Trumpas

Tačiau daugumą Atstovų Rūmuose laimėję demokratai pažadėjo rengti tyrimus dėl D.Trumpo administracijos pareigūnų darbo ir paties prezidento asmeninių finansų.

Demokratai pradės vadovauti Atstovų Rūmų komitetams nuo sausio mėnesio, kai į naują sesiją susirinks Kongresas. Dauguma žemuosiuose rūmuose leis jiems rengti klausimus, kviesti liudytojus ir užtikrinti, kad administracijos pareigūnams būtų siunčiami šaukimai į teismą.

D.Trumpo respublikonai per antradienį įvykusius rinkimus prarado kontrolę Atstovų Rūmuose, bet padidino savo daugumą Senate.

Kaip rodo dienraščio „The New York Times“ prognozės, demokratai turės 229 iš 435 vietų Atstovų Rūmuose. Tuo metu 100 vietų Kongreso aukštuosiuose respublikonai, anksčiau turėję 51 senatorių, dabar turės jų dviem daugiau.

Demokratų kandidatai taip pat laimėjo kovą dėl gubernatorių postų septyniose valstijose, bet pralaimėjo Floridoje, tikriausiai atliksiančioje itin svarbų vaidmenį per 2020 prezidento rinkimus.

Šie rinkimų rezultatai gali vesti į didesnį partijų susipriešinimą Vašingtone. Demokratai sieks perimti Atstovų rūmų komitetų kontrolę, kad galėtų organizuoti tyrimus dėl administracijos pareigūnų darbo.

Tačiau D.Trumpas sakė norintis, kad abiejų stovyklų įstatymų leidėjai bendradarbiautų ir užtikrintų tolesnį JAV ekonomikos augimą bei darbo vietų kūrimą.

„Dabar abiejų partijų nariams laikas susivienyti, atidėti į šalį partiškumą ir išlaikyti stiprų Amerikos ekonomikos stebuklą. Tai yra stebuklas“, – tvirtino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų