Balandžio 29 dieną paskelbtame Baltųjų rūmų pranešime JAV ir Filipinų prezidentų pokalbis apibūdintas kaip „labai draugiškas“. Praėjus kelioms dienoms po šio pokalbio D.Trumpas viešai pareiškė, kad jam būtų garbė susitikti su Kim Jong Unu.
Tačiau tame pokalbyje JAV vadovas užsiminė apie galimus dramatiškus įvykius Korėjos pusiasalyje.
„Negalime leisti, kad branduolinių ginklų turintis beprotis elgtųsi kaip panorėjęs. Turime daug pajėgumų, daug daugiau nei turi jis, 20 kartų (daugiau), bet nenorime to panaudoti“, – sakė D.Trumpas. Be kita ko, JAV lyderis paminėjo ir „du branduolinius povandeninius laivus“, kuriuos praėjusį mėnesį Pentagonas išsiuntė į tą regioną.
Filipinų vyriausybės padaryto pokalbio išrašą paskelbė leidinys „The Washington Post“ ir portalas „The Intercept“.
D.Trumpas taip pat klausė R.Duterte nuomonės dėl Kim Jong Uno stabilumo. Filipinų lyderis pareiškė, kad Pchenjano režimo vadovo „protas neveikia, ir jis gali vieną akimirką tiesiog pakvaišti“.
Kim Jong Unas turi „savo rankose pavojingą žaisliuką, galintį sukelti daugybę kančių visai žmonijai“, pridūrė jis.
Tačiau D.Trumpas užsiminė ir apie nepavykusius Šiaurės Korėjos raketų bandymus. „Visos jo raketos sudūžta. Tai geros žinios“, – sakė jis.
Kalbėdamas apie Kiniją ir jos pajėgumus kovoti su branduoline grėsme, JAV lyderis spaudė R.Duterte, kad šis paragintų Pekiną padidinti spaudimą Pchenjanui.
„Tikiuosi, kad Kinija išspręs problemą. Jie tikrai turi priemonių, nes daugybė jų daiktų atkeliauja per Kiniją, – sakė D.Trumpas. – Kita vertus, jeigu Kinija to nepadarys, padarysime mes.“
R.Duterte sutiko su JAV vadovo nuomone, bet atvirai perspėjo, kad „kitas variantas yra branduolinis sprogimas, kuris netinka niekam“.