D.Trumpas pareiškė, kad JAV generalinio prokuroro pavaduotojas R.Rosensteinas, dar neseniai prižiūrėjęs R.Muellerio dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų prezidento rinkimus D.Trumpo naudai vykdomą tyrimą, patikino jo teisininkus, esą prezidentas nėra tyrimo taikinys.
„Jis pasakė mano teisininkams, kad aš nesu subjektas, aš nesu taikinys“, – „The New York Times“ teigė D.Trumpas.
JAV prezidentas R.Muellerio vykdomą tyrimą, taip pat – ir dėl galimo D.Trumpo kampanijos susimokymo su Rusija, vadina raganų medžiokle ir bet kokius kaltinimus neigia.
„Rodas man pasakė, kad aš nesu tyrėjų taikinys, – iš pradžių pasakė D.Trumpas, bet iškart pasitaisė, leisdamas suprasti, kad pats su R.Rosensteinu nekalbėjo. – Teisininkai jo paklausia. Jie sako: „Jis nėra tyrimo taikinys.“
Neaišku, kada R.Rosensteinas galėjo išsakyti jam priskiriamus komentarus. Jis iki praėjusių metų lapkričio prižiūrėjo R.Muellerio vykdomą tyrimą, bet tada D.Trumpas perdavė tyrimų kontrolę laikinajam generaliniam prokurorui Matthew Whitakeriui.
Be to, įmanoma, kad žodis „taikinys“ D.Trumpo atžvilgiu šiuo metu bet kokiu atveju nebūtų naudojamas, nes pareigas einantys JAV prezidentai turi teisinį imunitetą.
R.Muellerio tyrimas dar tęsiamas. Kol kas nėra žinoma, kad specialusis prokuroras perduos tyrimo išvadas generaliniam prokurorui.
D.Trumpas interviu taip pat pabrėžė niekada nekalbėjęs su ilgamečiu palydovu Rogeriu Stone'u apie elektroninius laiškus, kuriuos, programišių pavogtus iš Demokratų partijos serverių, 2016 metais prieš rinkimus paskelbė „WikiLeaks“.
Kas dėl garsiojo tvoros JAV ir Meksikos pasienyje projekto, D.Trumpas nedvejoja: „Aš ir toliau statysiu tvorą, ir mes užbaigsime tvorą.“
Iš tiesų planai dėl barjero stringa. D.Trumpas jau kuris laiko reikalauja, kad tvoros statyboms būtų skirta 5,7 mlrd. dolerių, bet Atstovų Rūmų kontrolę po praėjusių metų rinkimų prėmę demokratai šias lėšas išskirti atsisako – jų teigimu, barjeras būtų „ir amoralus, ir neefektyvus“.
Dėl tokių nesutarimų dalinis JAV federalinės vyriausybės uždarymas buvo ilgiausias šalies istorijoje. Šiuo metu įstaigos veikia, bet vyriausybė vėl bus uždaryta vasario 15-ąją, jei dėl pinigų tvorai nebus susitarta.
D.Trumpas dėl pasienio barjero gali paskelbti nepaprastąją padėtį ir tokiu būdu apeiti Kongresą.
Kritikai vis dėlto atkreipia dėmesį, kad tokį žingsnį būtų galima laikyti piktnaudžiavimu valdžia, nes situacija pasienyje neatitinka nepaprastosios situacijos apibrėžimo.