D.Trumpas savo „Twitter“ paskyroje pareiškė, kad 16-metė paauglė, kuri visame pasaulyje įkvėpė tūkstančius protestuotojų, turi „pykčio valdymo“ problemų.
„Kaip juokinga. Gretai derėtų padirbėti su savo pykčio valdymo problema, o tada su drauge nueiti į kokį seną gerą filmą. Atsipalaiduok, Greta, atsipalaiduok!“, – savo „Twitter“ paskyroje rėžė JAV prezidentas.
Netrukus į šią pastabą sureagavo ir paauglė Greta, pakeitusi savo „Twitter“ paskyros aprašymą:
„Paauglė, dirbanti su savo pykčio valdymo problema. Šiuo metu atsipalaidavusiai žiūrinti seną gerą filmą su drauge“.
Socialiniai tinklai gana greitai sureagavo į D.Trumpo komentarą. Daugelis JAV prezidento kritikų užsipuolė jį dėl „patyčių“, nors kai kurie daug sekėjų turintys tviterio vartotojai stojo į prezidento pusę.
„Yra priežastis, kodėl neleidžiame jaunesniems nei 35 metų žmonėms kandidatuoti į prezidentus. Greta yra geras pavyzdys“, – parašė Scottas Adamsas, komiksų „Dilbertas“ kūrėjas.
Trečiadienį žurnalo „Time“ Metų žmogumi paskelbta Greta Thunberg nuolat kritikuoja pasaulio galinguosius už tai, kad šie padarė nepakankamai siekiant įveikti klimato krizę, o prieš Jungtinių Tautų viršūnių posėdį rugsėjo mėnesį G.Thunberg mestas žvilgsnis į JAV prezidentą sulaukė itin didelio dėmesio internete.
Greta atvirai kalba apie savo diagnozę – Aspergerio sindromą ir vadina jį savo „supergalia“, kuri padeda aktyvizmo kovoje.
Pradėjusi rengti vieno žmogaus protestus prie Švedijos parlamento ji galiausiai tapo ištisos kartos, juntančios grėsmę dėl įsibėgėjančio visuotinio šiltėjimo, balsu.
„Kovos su klimato kaita politika yra tokia pat įsigalėjusi ir sudėtinga, kaip ir pats reiškinys, ir G.Thurnberg neturi stebuklingo sprendinio“, – rašė „Time“.
„Tačiau jai pasisekė pakeisti pasaulio požiūrį, paversti milijonų vidury nakties juntamą neapibrėžtą nerimą vienu judėjimu, raginančiu skubiai keistis. Ji suteikė sąžinės balso trimitą tiems, kas nori veikti, ir sugėdino tuos, kas nesiima veiksmų“, – nurodė „Times“.
„Time“ savo viršelyje išspausdino G.Thunberg nuotrauką su užrašu „Jaunimo galia“.
Dėl savo pasisakymų, jaunystės ir diagnozuoto Aspergerio sindromo G.Thunberg dažnai tampa kritikų taikiniu.
Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro po G.Thunberg Niujorke pasakytos kalbos pavadino ją „mergiote“, o D.Trumpas pašmaikštavo, kad „ji yra laiminga mergaitė, kurios laukia šviesi ir nuostabi ateitis“.
Lapkričio mėnesį prieš išvykdama į Šiaurės Ameriką interviu naujienų agentūrai AFP mergina sakė, kad jos judėjimui buvo naudingas D.Trumpo klimato kaitos neigimas.
„Jis yra toks radikalus ir kalba tokius radikalius dalykus, kad, manau, jog tai pabudino žmones. Kai jis buvo išrinktas pagalvojau, kad dabar pagaliau žmonės turi nubusti“, – sakė G.Thunberg AFP.
„Nes atrodo, kad jeigu viskas bus kaip dabar, nieko nebus. Taigi, galbūt jis padeda“, – paaiškino ji.