Prezidento kabinetą sudarantys aukščiausieji paskirtieji federalinės JAV vykdomosios valdžios pareigūnai negailėjo pompastiškų kalbų.
Pavyzdžiui, Baltųjų rūmų administracijos vadovas Reince'as Priebusas dėkojo D.Trumpui „už galimybę ir palaiminimą, kurį mums suteikėte, leisdamas tarnauti jums ir Amerikos žmonėms“.
Nors R.Priebusas sakė kalbantis už visus, esančius kambaryje, visi likusieji, vienas paskui kitą, nepraleido progos pamaloninti lyderį padėkomis ir pagyrimais.
„Garbė jums tarnauti“, – sakė generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas.
„Turiu privilegiją čia būti. Jaučiuosi didžiai pagerbtas“, – tikino darbo sekretorius Alexanderis Acosta.
T.Price'as: „Kokia neįtikėtina garbė vadovauti Sveikatos departamentui tuo metu, kai esate šalies lyderis. Negaliu pakankamai atsidėkoti už man suteiktas privilegijas ir jūsų pademonstruotą lyderystę.“
„Kokia neįtikėtina garbė vadovauti Sveikatos departamentui tuo metu, kai esate šalies lyderis, – pridūrė šio departamento vadovas Tomas Price'as. – Negaliu pakankamai atsidėkoti už man suteiktas privilegijas ir jūsų parodytą lyderystę.“
Kiti administracijos nariai pasižymėjo konkretesnėmis pagyromis. Vadybos ir biudžeto biuro vadovas Mickas Mulvaney'us dėkojo prezidentui už jo „darbą dėl to biudžeto“.
Transporto sekretorė Elaine Chao padėkojo D.Trumpui už tai, kad prezidentas praėjusią savaitę apsilankė jos departamente. „Šimtai žmonių buvo tokie sujaudinti“, – pasakojo E.Chao.
Žemės ūkio sekretorius Sonny'is Perdue pridūrė: „Daugelis mūsų ką tik sugrįžo iš Misisipės. Jie jus ten myli.“
Bando pagerinti reputaciją
Nors pagyrų D.Trumpui netrūko, svarbiausi klausimai kabineto darbotvarkėje mažai pasistūmėjo į priekį.
Naujausios „Gallup“ apklausos duomenimis, D.Trumpo veiklą neigiamai vertina 59 proc. JAV gyventojų.
Baltųjų rūmų administraciją vis dar purto tyrimas dėl galimų prezidento ryšių su Rusija ir krintantys lyderio reitingai.
Naujausios „Gallup“ apklausos duomenimis, D.Trumpo darbą neigiamai vertina 59 proc. JAV gyventojų.
Tokia šalies lyderiui skirta panegirika iš karto atkreipė socialinių tinklų vartotojų dėmesį, kai kurie jų lygino D.Trumpą su karaliumi Lyru.
Williamo Shakespeare'o pjesės pradžioje senstantis Anglijos karalius, nusprendęs pasitraukti iš sosto, paprašo trijų savo dukterų pasakyti, kaip labai jos jį myli.
D.Trumpas pasinaudojo pirmadienio susitikimu bandydamas įrodyti, kad, nepaisant tyrimo dėl Rusijos kišimosi į rinkimus ir kitų Baltuosius rūmus temdančių skandalų, jo administracijos pasiekimai – rekordiniai.
„Dar nebuvo prezidento, išskyrus Frankliną D.Roosveltą, kuris tvarkėsi su didesne krize, kuris išleido daugiau teisės aktų ir kuris nuveikė daugiau nei mes“, – save su buvusiu JAV prezidentu lygino D.Trumpas.
„Manau, kad esame aktyvūs tiek, kiek įmanoma, greičiausiai judame rekordiniu tempu“, – tikino prezidentas.
D.Trumpas inicijavo daugiau teisės aktų nei bet kuris prezidentas tuo pačiu laikotarpiu. Tiesa, Kongresas dar turi juos patvirtinti.
Tarp prieštaringai vertinamų D.Trumpo idėjų – Prieinamos priežiūros įstatymo (Affordable Care Act) pertvarkymas, mokesčių mažinimo reforma ir trilijoną dolerių siekiančios investicijos į infrastruktūrą.
D.Trumpas susitikimą pradėjo nuo kritikos demokratams, įskaitant ir Chucką Schumerį, už tai, kad jis delsė patvirtinti į kabinetą išrinktus pareigūnus.
Taip pat prezidentas demokratus kaltino kliudymu įgyvendinti jo darbotvarkės klausimus.
D.Trumpas: „Jei turėtumėme geriausią aktą pasaulio sveikatos apsaugos istorijoje, vis tiek negautume balsų iš demokratų, kadangi jie mums kliudo. Štai ką jie nori padaryti. Toks žaidimas. Jie mano, kad tai jiems politiškai naudingiausia.“
„Jei turėtumėme geriausią teisės aktą pasaulio sveikatos apsaugos istorijoje, vis tiek negautume balsų iš demokratų, kadangi jie mums kliudo, – sakė D.Trumpas. – Štai ką jie nori padaryti. Toks žaidimas. Jie mano, kad tai jiems politiškai naudingiausia.“
Respublikonai bando patvirtinti Sveikatos apsaugos teisės aktą, kuriam nereikalingi demokratų balsai. Po keleto bandymų aktas buvo patvirtintas Atstovų rūmuose, tačiau Senatas jį vis perrašo.
Susitikimo metu D.Trumpas sakė po dviejų savaičių organizuosiantis spaudos konferenciją, kurios metu pristatys administracijos planą kovoje su teroristine grupuote „Islamo valstybė“ (IS). Prezidento teigimu, jo administracija jau ėmėsi veiksmų siekdama sustabdyti teroristinių organizacijų finansavimą.
„Mes stabdome terorizmo finansavimą. Turime priversti žvėrį badauti, ir mes tai padarysime“, – sakė D.Trumpas.
Kabineto sekretoriai po susitikimo gyrė ir prezidento pastangas užtikrinti nacionalinį saugumą. Gerų žodžių negailėjo Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'as Pompeo.
M.Pompeo sakė esąs „pagerbtas“ tarnauti D.Trumpui, tačiau jo pastabos buvo gerokai trumpesnės nei kolegų. „Laikydamasis CŽV tradicijų neketinu prieš žiniasklaidą dalytis jokiomis detalėmis“, – sakė CŽV direktorius, sukeldamas susirinkusiųjų juoką.
Kabineto susirinkimo metu santūriausias išliko gynybos sekretorius Jimas Mattisas, pagyręs „Gynybos departamento vyrus ir moteris“, tačiau ne patį D.Trumpą.