Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

D.Tuskas: „Brexit“ derybos yra sudėtingiausias išbandymas Bendrijai

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį perspėjo, kad derybos dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos tebėra sudėtingiausias Bendrijos išbandymas, ir paragino likusias 27 šalis nares būti vieningas.
Donaldas Tuskas
Donaldas Tuskas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Brexit“ tebėra sudėtingiausias išbandymas nepalankiausiomis sąlygomis. Jei mums nepavyks, tos derybos baigsis mūsų sutriuškinimu“, – pareiškė D.Tuskas.

Strasbūre susitikęs su europarlamentarais aptarti praėjusią savaitę įvykusio ES viršūnių susitikimo, D.Tuskas teigė, kad „iš tiesų, tik nuo Londono priklauso, kaip jos baigsis: (ar pasieksime) gerą susitarimą, (ar nebus) jokio susitarimo, ar (nebus) jokio „Brexit“.

„ES galės atsitiesti po bet kokio scenarijaus, jei tik nebus susiskaldžiusi“, – pridūrė jis.

Dėl lėtos pažangos derybose būgštaujama, kad 2019-ųjų kovą Bendriją paliekanti šalis gali likti be jokio susitarimo, o tai sukeltų ekonominį ir teisinį chaosą.

D.Tuskas: „ES galės atsitiesti po bet kokio scenarijaus, jei tik nebus susiskaldžiusi.“

ES lyderiai tvirtina, kad tik susitarus dėl Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų, piliečių, kuriuos tiesiogiai paveiks „Brexit“, teisių ir Airijos bei Šiaurės Airijos sienos statuso bus galima pereiti prie kito derybų etapo. Per jį būtų aptariami būsimi Bendrijos ir Londono santykiai bei galimo prekybos susitarimo sąlygos.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May norėtų, jog visi šie klausimai būtų aptariami vienu metu.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris kritikavo asmenis, siekiančius pakenkti deryboms, ir pirmadienį paneigė vieno Vokietijos laikraščio paskelbtą pranešimą, esą „iškankinta“ Jungtinės Karalystės premjerė per vakarienę Briuselyje praėjusią savaitę maldavo jo pagalbos dėl į aklavietę patekusių „Brexit“ derybų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris

„Komisija derybose nėra nusiteikusi priešiškai. Norime susitarimo. Tie, kurie nenori susitarimo, draugų komisijoje neturi. Norime teisingo susitarimo su Britanija ir turėsime teisingą susitarimą su Britanija“, – pareiškė jis.

J.C.Junckeris: „Jokio susitarimo“ nėra mūsų darbinė prielaida.“

„Jokio susitarimo“ nėra mūsų darbinė prielaida“, – pridūrė J.C.Junckeris.

Pirmadienį Th.May pareiškė esanti „pakankamai įsitikinusi“, kad „Brexit“ derybos gruodį pasieks svarbų antrą etapą.

Th.May yra pažadėjusi, kad iki 2020 metų Britanija įvykdys savo esamus įsipareigojimus Bendrijos biudžetui – įneš į jį apie 20 mlrd. eurų. Ji taip pat pasiūlė nustatyti maždaug dvejų metų pereinamąjį laikotarpį, kad įmonės prisitaikytų prie pasikeitusios situacijos.

Tačiau Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani savo ruožtu praėjusią savaitę pareiškė, kad britų premjerės paminėta suma yra „niekis“. Anot jo, Jungtinė Karalystė turėtų į ES biudžetą įnešti 50–60 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų