Tibeto vyriausybė tremtyje, nuo 1960 metų veikianti Indijos šiauriniame kalnų mieste Dharamsaloje, 2001 metais pirmąkart išsirinko savo politinį lyderį.
„Nuo tada Jo Šventenybė visada sakė esantis pusiau atsistatydinęs, – sakė Dalai Lamos atstovas Tenzinas Taklha. – Pastaraisiais mėnesiais Jo Šventenybė svarstė kreiptis į Tibeto parlamentą tremtyje ir aptarti jo galutinį atsistatydinimą.“
T.Taklha pabrėžė, jog Dalai Lama atsisakytų simbolinių vyriausybės vadovo pareigų – pavyzdžiui, pasirašinėti rezoliucijas – tačiau išliktų tibetiečių dvasinis lyderis ir jų teisių aktyvistas.
„Tai nereiškia, kad jis atsiribotų nuo vadovavimo politinei kovai. Jis yra Dalai Lama, todėl visada vadovaus Tibeto žmonėms“, – nurodė atstovas.
75 metų Nobelio taikos laureatas laikomas tarptautiniu Tibeto kovos prieš Kinijos valdžią balsu, taip pat yra iškilus žmogaus teisių aktyvistas, skatinantis dialogą tarp religijų bei propaguojantis budistines vertybes.
Kelerius pastaruosius metus jis aktyviai keliavo po užsienį – aplankė, Kanadą, JAV, Lenkiją, Japoniją ir daug kitų šalių.
T.Taklha sakė, jog Dalai Lama savo atsistatydinimo klausimą iškels ateinantį kovą vyksiančioje tibetiečių parlamento sesijoje ir tikriausiai sieks sumažinti savo atsakomybę per kitus šešis mėnesius.
„Tai priklausys nuo derybų su parlamentu, išklausius jo nuomonės šiuo klausimu. Nieko tiksliai nežinoma, tačiau šiuos dalykus jis dabar svarsto“, – pridūrė Dalai Lamos atstovas.