Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dalai Lama ragina ištirti viename vienuolyne rastos didelės grynųjų pinigų sumos šaltinį

Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama paragino nuodugniai ištirti, kaip vieno iš aukščiausių Tibeto religinių lyderių vienuolyne atsirado beveik milijono dolerių suma įvairių valiutų banknotais.
Dalai Lama lankosi Indijoje
Dalai Lama lankosi Indijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Policija Indijos šiauriniame regione, kur įsikūrusi Tibeto vyriausybė tremtyje, apklausė vienos iš keturių Tibeto budizmo mokyklų vadovą Karmapą ir suėmė kelis jo padėjėjus dėl pinigų – daugiausiai JAV dolerių, tačiau taip pat Kinijos juanių ir daugiau nei 20 kitų valiutų banknotais.

Karmapa laikomas vienu iš Tibeto dvasinių lyderių, galinčių pakeisti 75 metų Dalai Lamą po jo mirties, nors pastarasis yra užsiminęs, kad jo įpėdinių gali nebebūti.

„Turėtų būti atliktas nuodugnus tyrimas. Jis (Karmapa) yra svarbus lama“, – Indijos žiniasklaida citavo sekmadienį Bangalūre vykusį Dalai Lamos pokalbį su žurnalistais.

„Karmapa turi daug sekėjų, tarp jų iš Kinijos... dalį pinigų jis galėjo gauti suprantamu būdu, – pridūrė Nobelio taikos premijos laureatas. – Buvo tam tikro aplaidumo. Dabar geriau atlikti išsamų tyrimą.“

Indijos žiniasklaida, remdamasi neįvardytais saugumo šaltiniais, iškėlė prielaidą, kad Karmapa gali būti Kinijos agentas, pasiųstas iš Tibeto į Indiją skatinti budistų vienuolynuose Pekinui palankias nuotaikas.

Karmapos biuras šiuos gandus pavadino nepagrįstais ir nurodė, kad rasti pinigai yra per daugelį metų paaukotos lėšos. Tačiau jie pripažino, kad lėšų apskaita buvo tvarkoma aplaidžiai.

Pasak policijos, vienuolyne ir kituose Karmapos biuruose rasta 600 tūkst. JAV dolerių, 1,2 mln. juanių, 500 tūkst. Honkongo dolerių 5,3 mln. Indijos rupijų. Bendra šios valiutos vertė – apie 912 tūkst. JAV dolerių (2,3 mln. litų).

Karmapa pabėgo iš Tibeto 1999 metais, būdamas 14 metų. Dvasininkas sakė bijojęs, kad Pekinas privers jį atsigręžti prieš Dalai Lamą, kuris juo rūpinosi kaip tėvas Dharamsaloje.
 
Pekinas laiko Dalai Lamą pavojingu separatistu ir siekia išugdyti vienuolių, kurie pripažintų Tibetą neatsiejama Kinijos dalimi ir atsisakytų bet kokių pretenzijų į regiono nepriklausomybę. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos