Naujasis strateginis žvalgybinis dronas gali „sekti ir stebėti įvairius strateginius taikinius ir priešo kariuomenės veiksmus žemėje ir jūroje“, teigė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).
Savižudžiai dronai taip pat pademonstravo smogiamąjį pajėgumą, „kurį galima naudoti įvairioms taktinėms puolimo užduotims vykdyti“, teigia KCNA.
Kim Jong Unas įvertino, kad, „įdiegus naują dirbtinį intelektą, pagerėjo strateginio žvalgybinio drono ir savižudžio atakos drono veikimas“.
Jis taip pat pritarė „gamybos pajėgumų didinimo planui“, teigė KCNA.
Atakos dronai ir bendradarbiavimas su Rusija
Praėjusių metų rugpjūtį Pchenjanas pristatė savo atakos dronus, o ekspertai teigė, kad nauji pajėgumai šioje srityje gali būti susiję su besiformuojančiu šalies aljansu su Rusija.
Ekspertai perspėjo, kad Šiaurės Korėjos kariai, siunčiami kovoti už Rusiją, įgis šiuolaikinės karybos patirties, įskaitant tai, kaip dabar mūšio lauke naudojami dronai.
Jungtinio vadų komiteto pranešimas paskelbtas praėjus keturiems mėnesiams po to, kai Kim Jong Unas įsakė masiškai gaminti atakos dronus, skirtus nešti sprogmenis ir tyčia rėžtis į priešo taikinius, iš esmės veikiančius kaip valdomos raketos.
2022 metais Šiaurės Korėja per sieną siuntė dronus, kurių Pietų Korėjos kariuomenė negalėjo numušti, teigdama, kad jie yra per maži.