Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Daugelyje Afganistano provincijų nebėra aguonų laukų, sako pareigūnas

Daugiau nei pusėje iš 34 Afganistano provincijų išnaikintos aguonų plantacijos, antradienį pranešė kovos su narkotikais ministras.
Karys Afganistano aguonų lauke
Karys Afganistano aguonų lauke / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau ateityje vykdant narkotikų prevencijos kampaniją likusiose nesaugiausiose šalies dalyse, pareigūnų dar laukia sunki kova.

Afganistanas, iš kurio į pasaulio narkotikų rinką patenka maždaug 77 procentai opiumo, daro didelę pažangą, apie kurią byloja sėkmė pietinėje Helmando provincijoje, sakė Zararas Ahmadas Moqbelas Osmani per spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo kovos su narkotikais žinybų pareigūnai iš Afganistano, Pakistano, Tadžikistano ir Rusijos.

„Šiemet nuo aguonų plantacijų išvalytų provincijų skaičius padidėjo nuo 12 iki 19, o gyvenviečių – nuo 302 iki 584“, – sakė jis.

Tačiau aguonų auginimas tebėra labai populiarus tuose šalies rajonuose, kur prieglobstį rado Talibano sukilėliai.

Remiantis Jungtinių Tautų 2010 metų duomenimis, 91 procentas aguonų laukų liko nesunaikinti neramiomis laikomose provincijose, sakė Z.A.M.Osmani.

Manoma, kad Talibano vadovaujami kovotojai iš aguonų ir narkotikų kontrabandos kasmet turi nuo 100 mln. iki 400 mln. JAV dolerių pajamas.

Aguonų laukus maždaug pusę aguonų derliaus šalyje užauginančioje Helmando provincijoje pavyko sunaikinti vykdant aguonų naikinimo ir jų keitimo javais programą.

Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Danija šiais metais šiai programai ketina skirti 13 mln. JAV dolerių, kurie bus skirti kviečių ir trąšų, kurie bus išdalinti ūkininkams, įsigijimui.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos